گزارش تکان دهنده از برده داری شوم زنان / یک چهارم آن ها باردارند + عکس


تاریخ :شنبه,۱۹ اسفند ۱۳۹۶
تعداد بازدید :787


حوادث رکنا: یک موسسه خیریه بریتانیایی اعلام کرده که یک چهارم زنان نجات یافته از برده‌ داری مدرن در این کشور باردار هستند و در معرض تهدید و آسیب قرار دارند.

گزارش تکان دهنده از برده داری شوم زنان / یک چهارم آن ها باردارند + عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، هستیا که یک نهاد حامی قربانیان برده‌داری مدرن است، در گزارشی گفته که این زنان باردار توانسته‌اند فرار  کنند یا توسط قاچاقچیان رها شده‌اند اما از هیچگونه مراقبت‌های بهداشتی برخوردار نیستند.
تحقیق این نهاد نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد در فکر خودکشی  هستند، همه آنها منزوی شده و برای مدت زمان طولانی تماس با مادرانشان را از دست داده‌اند.
این قربانیان برده‎داری مدرن زنانی هستند که به آنان با حیله وعده کار داده یا به طور غیرقانونی به بریتانیا آورده شده‌اند و ممکن است هیچگونه مدارک شناسایی ندانشته باشند یا کسی نباشد که بتوانند از او کمک بخواهند.
در گزارش هیسا آمده است که در میان زنان قربانی قاچاقیان انسان، تقریبا ۷۰درصد به منظور بهره‌برداری جنسی، از جمله خودفروشی، کار در باشگاه‌های استریپ‌تیز و استفاده در پورنوگرافی به بریتانیا آورده شده‌اند.

_100332313_07e2ca0a-59db-48d7-8033-7c8952c6f67d
ارقام سازمان آزار و شکنجه  ملی بریتانیا نشان می‌دهد که در مورد زنان، استثمار جنسی بزرگترین شکل برده‌داری مدرن است در حالی که برای مردان بهره برداری از نیروی کار شایع ترین نوع استثمار است.
این گزارش حاکی از آن است که برخی از حاملگی‌ها نتیجه تجاوز  جنسی بوده است و سلامت زنان می‌تواند تحت تأثیر اجبار به مصرف الکل یا مواد مخدر  قبل از قرار گرفتن در معرض سوء استفاده جنسی به شدت آسیب ببیند.
سخنگوی هیسا می‌گوید لازم است به نیازهای زنان باردار - مانند محل مناسب و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی و حمایت از سلامت روانی - توجه شود.
به گفته او، فقدان خانواده و احساس تنهایی و اضطراب ناشی از آن مشکل دیگر این زنان است به خصوص اینکه زنان در زمان بارداری و وضع حمل به حمایت مادرشان نیاز دارند، تنهایی آنان دردناک است. به گفته او، در حالیکه در چنین وضعیتی شما به مادرتان بیشتر از هر زمان دیگری نیاز دارید، تنها بودن دلخراش است


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد