در دو ساعت این ماده علایم افسردگی شدید را رفع می کند!


تاریخ :دوشنبه,۲۷ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید :750


اگر از افسردگی شدید رنج میبرید این ماده در مدت کوتاهی علایم افسردگی شدید را رفع می نماید در ادامه بیشتر بخوانید

 
این ماده در دو ساعت علایم افسردگی شدید را رفع می کند

رفع علایم افسردگی در دو ساعت

درمان های کنونی برای رفع اختلالات افسردگی معمولا هفته ها به طول می انجامد و در بسیاری از بیماران هم داروهای ضد افسردگی پاسخ مناسبی در درمان به جا نمی گذارند؛ اکنون محققان دریافته اند با استفاده از نوعی داروی پرمصرف بیهوشی می توان به جای این زمان طولانی طی دو ساعت اختلالات شدید مرتبط با افسردگی و افسردگی دوقطبی را برطرف کرد.

کتامین

کتامین، یکی از داروهای گلوتامترژیک است که در بیهوشی کاربرد دارد و بر انتقال دهنده های عصبی در دستگاه اعصاب مرکزی اثرگذار است.
این دارو طی بررسی محققان در بیماران مبتلا به اختلال افسردگی شدید مقاوم به درمان، علائم افسردگی را طی دو ساعت و حداکثر ۲۴ ساعت برطرف کرده است و از همین رو آنها چنین استفاده ای را کاربردی تر از درمانهای دیگر دارویی برای مبتلایان به افسردگی شدید دانسته اند.
محققان دست اندرکار این پژوهش گفته اند در مطالعات متعددی نیز واکنشهای ضد افسردگی نسبتاً پایدار، قوی و سریع به کتامین تزریقی داخل وریدی در دوزهای کم گزارش شده است.
«کارلوس ای. زاراتی»، از موسسه ملی بهداشت روان در مریلند امریکا گفت: کتامین و داروهای مشابه آن ممکن است بویژه برای درمان افسردگی شدید در میان بیمارانی مناسب باشد که درمانهای دیگر در آنها اثرگذار نبوده است.
دو مطالعه دیگر در زمینه اثر کتامین و داروهای گلوتامترژیک دیگر بر درمان افسردگی در مجله بررسیهای روانپزشکی هاروارد (Harvard Review of Psychiatry) منتشر شده است.
به گفته محققان این دارو همچنین ممکن است افکار مرتبط با تمایل به خودکشی را بسرعت کاهش دهد، با این حال، چون این دارو از سوی اداره غذا و داروی امریکا (FDA) به عنوان دارویی برای کاربردهای بیهوشی تایید شده است، هنوز درمان این اختلالات با کتامین مجاز نیست


منبع:الو دکتر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد