5 ترفند زبان بدن برای افزایش اعتماد به نفس


تاریخ :دوشنبه,۲۲ شهریور ۱۳۹۵
تعداد بازدید :972


احساس اعتماد به نفس برای هر شخصی لازم و ضروری است ، این احساس در تمامی جنبه های زندگی انسان نقش اساسی ایفا می کند.دستیابی به سطح مطلوبی از احساس اعتماد به نفس همواره در کاهش سطح استرس و اضطراب و رسیدن به آرامش زندگی بسیار موثر بوده است . بررسی زندگی افراد موفق نشان می دهد آنها از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده اند. 
همه ما گاه به گاهی در زندگی خود سطحی از اضطراب و اعتماد به نفس پایین را تجربه کرده ایم . آنچه که واقعاً برای داشتن اعتماد به نفس کامل نیاز داریم این است که دقیقاً این کار را انجام دهیم : تغییر روش حرکت بدنمان 
در این مقاله از بانیفا ، شما با 5 شیوه و ترفند زبان بدن آشنا خواهید شد تا احساس اعتماد به نفس بیشتری را در شما ایجاد کند. با بکارگیری این شیوه ها ، قادر خواهید بود احساس بی ثباتی و تزلزل را در وجود خود کاهش داده و به تناسب آن عزت نفس مثبت و اعتماد به نفس تان با افزایش دهید.
1- لبخند بزنید.
شاید لبخند بدون دلیل به نظر احمقانه برسد اما به نوعی ، مغز همه ما قادر است از احساسات و عواطفی که ما به مغز می دهیم متاثر شود. حتی اگر به هیچ کس جز خودمان لبخند نزنیم ، یک تبسم سطح خودباوری مان را بلافاصله افزایش داده شاید حتی یادآور لحظاتی برای احساس بهتر باشد. زمانی که حس اعتماد به نفس کمتری دارید. سعی کنید لبخند بزنید. یک تبسم ساده نیز نقش بسیار مهمی در این لحظات دارد. لبخند بزنید و سپس ببینید چه اتفاق می افتد؟ یقیناً شگفت زده خواهید بود.


2- راست قامت باشید. 
احساس راست قامت بودن در برابر هر شخصی می تواند یک شیوه سودمند برای احساس بزرگ بودن و بهتر بودن در شما ایجاد کند حتی اگر این حس موقتی باشد. با قامتی خمیده و شانه های افتاده راه نروید. قامتی افتاده و قوز کرده بهتر از خودتان به دیگران این پیام را ارسال می کند که برای شما اهمیتی ندارد که در مقابل دیگران خرد یا کوچک شوید! پس سعی کنید همیشه با قامتی کشیده و کاملاً راست قامت در اجتماع و محیط کار ظاهر شوید مطمئن باشید در افزایش سطح اعتماد به نفس شما فوق العاده اثر گذار بوده و نگرش افراد را نسبت به شما تغییر خواهد داد.


3-دستانتان را آرام نگه دارید.
وقتی افراد ، عصبانی می شوند ، شروع می کنند به کارهای بیهوده و بی هدف با اشیاء ، یک شخص آرام و خونسرد می تواند در اطراف خود شخص مضطرب را با وضعیت طرز قرار گیری دست های او شناسایی کند. به دستان خود اجازه بدهید با آرامش کامل در کنار بدنتان قرار گیرند. وقتی دستان شما بدون حرکت و جنبش اضافی و کاملاً در وضعیت آرام قرار گرفته باشند آرامش را برایتان به ارمغان خواهند آورد.


4- در ایستادن و نشستن هایتان دقت کنید پاهایتان به فاصله کمی از هم قرار گرفته باشند. 
موقعیت سوپرمَن ، آنگونه که مردم باور دارند. یک جُک نیست. اینکه ما قادر باشیم خودمان را قدرتمند و با امنیت و آرامش خاطر نشان بدهیم این نتیجه را دربر خواهد داشت که ما فکر کنیم واقعاً یک سوپرمَن هستیم و می توانیم از عهده انجام کارهای بزرگ نیز برآییم . شکل قرار گیری پاها و میزان تسلطی که شما در ایستادن و نشستن هایتان نسبت به پاهای خود اعمال می کنید در باور عزت نفس و اعتماد به نفس نقش موثرتری دارد. بنابراین سعی کنید در ایستادن و نشستن این نکته را به یاد داشته باشید.


5-کارهایتان را با آرامش انجام دهید. 
زمانی که ما در حرکات خودمان دقت کافی داشته باشیم قادر خواهیم بود تا کارهایمان را به شکل صحیح انجام داده و به نتایج مطلوب خواهیم رسید. ذهن ما و ذهن هر شخص دیگری به این موضوع واقف است که دقت بیشتر ، نتیجه مطلوب تر را عاید ما خواهد کرد. بنابراین کارهایتان را با آرامش انجام دهید و در لحظه لحظه حرکات بدن خود حین انجام آن کار دقت کنید. 
آرامش در انجام کاری که به ما سپرده شده یا کاری که خودمان برای رسیدن به هدف مان انتخاب کرده ایم موضوع بسیار مهمی است. فراموش نکنید داشتن آرامش به نحو معجزه آسایی راندمان کاری را افزایش می دهد.


منبع:http://www.banifa.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد