افرادی که این خصوصیات را دارند نابغه‌اند


تاریخ :چهارشنبه,۲۲ آذر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1650


دانشمندان رابطه‌ ای بین یک خصوصیت اخلاقی و داشتن IQ بالا پیدا کردند. نتایج تحقیقات محققان را بخوانید شاید شما هم نابغه باشید!

به گزارش بهداشت نیوز: اگر ترجیح می‎دهید بعدازظهرها به جای بیرون رفتن از خانه با دوستان وقت بگذرانید و در خانه با یک نوشیدنی یا قهوه داغ برنامه‎های تلویزیون را تماشا کنید، شما فردی درون‎گرا هستید. این درون‎گرایی اما حرف‌‎های زیادی درباره شخصیت شما دارد. تحقیقات جدید نشان داده افراد درون‎گرا معمولا IQ بالاتری نسبت به دیگران دارند.

افرادی هستند که وقتی با دیگران هم‏صحبت می‏‌شوند و رابطه اجتماعی برقرار می‎کنند خوشحال می‌‏شوند. اما افراد درون‎گرا بیشتر با خودشان وقت می‎گذرانند و این آن‌ها را خوشحال‎ می‎کند.

در دانشگاه لندن بررسی و تحقیقی روی ۱۵ هزار نفر که بین سنین ۱۸ تا ۲۸ بوده‌اند انجام شده است. دو آزمایش انجام شد. اولین آزمایش برای بررسی میزان هوش و استعداد این افراد و آزمایش دوم درباره اجتماعی بودن آن‌ها.

نتیجه این طور بود که افراد عادی در مناطق شلوغ‎تر احساس رضایت بیشتری از زندگی‏شان داشتند و افرادی که باهوش‎تر بودند از زندگی در مناطق دنج لذت می‌‏بردند. با این که ذهن‎های توانا بیش از دیگر ذهن‎ها در مواجه شدن با شرایط انعطاف‎پذیر هستند، اما افرادی که IQ بالاتری دارند بیشتر درون‎گرا هستند. به همین دلیل اگر شما هم از افراد درون‏گرا هستید، نگران نباشید، ممکن است نابغه باشید.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد