تنبلی از نشانه‌ های هوش بالا در افراد است!!! - سلامت روان


تاریخ : شنبه,۳۰ مرداد ۱۳۹۵ تعداد بازدید :652

افرادی که زیاد اهل تفکر نیستند سریع‌تر از کارهای فکری خسته می‌شوند و برای پر کردن وقت خود سمت کارهای فیزیکی می‌روند. در طرف مقابل افراد اهل تفکر هوش بالاتری دارند ولی فعالیت‌ کمتری انجام می‌دهند که در دراز مدت خطرات زیادی برای آن‌ها خواهد داشت.

تحقیقات جدید نشان داده، افراد باهوش کارهای خود را با تنبلی بیشتری انجام می‌دهند. در طرف مقابل، افرادی که وقت بیشتری را برای کارهای خود صرف می‌کنند معمولا هوش پایین‌تری در مقایسه با افراد تنبل‌تر دارند. 
 
نتیجه‌ یک تحقیق در آمریکا نشان داده که افراد دارای هوش بالا از کارهای فیزیکی سریع‌تر خسته و در ادامه‌ کار خود بیشتر درگیر کارهای فکری می‌شوند. همچنین افراد با فعالیت فیزیکی بالاتر با خسته شدن از کارهای فکری به دنبال رفع خستگی می‌گردند. 
  

  
در راستای این پژوهش، ابتدا محققان با استفاده از یک پرسشنامه افراد شرکت کننده در تحقیق را به دو دسته‌ی اهل تفکر و مخالف آن تقسیم‌بندی کردند. در مرحله‌ی بعد با بستن یک دستبند روی دست تمامی اعضا، فعالیت‌های آن‌ها در مدت یک هفته رهگیری شد. این دستبندها داده‌های کاملی از فعالیت‌های هر فرد در طول روز جمع‌آوری کردند. 
 
خروجی داده‌ها نشان می‌دهد که افراد دسته‌ی اول یعنی اهل تفکر در طول یک هفته، فعالیت‌های فیزیکی به مراتب کمتری را نسبت به اعضای گروه دوم انجام دادند. با این حال اعضای هر دو گروه آخر هفته به یک میزان فعالیت انجام داده‌اند و تفاوت معناداری بین گروه‌ها مشاهده نشد؛ دلیل این اتفاق هم خیلی مشخص نیست. 
 
افرادی که زیاد اهل تفکر نیستند سریع‌تر از کارهای فکری خسته می‌شوند و برای پر کردن وقت خود سمت کارهای فیزیکی می‌روند. در طرف مقابل افراد اهل تفکر هوش بالاتری دارند ولی فعالیت‌ کمتری انجام می‌دهند که در دراز مدت خطرات زیادی برای آن‌ها خواهد داشت. 
 
تحرک و فعالیت‌های فیزیکی صرف نظر از اینکه فرد باهوش باشد یا خیر، برای سلامت بدن ضروری هستند. 
 
نویسندگان مقاله پیشنهاد می‌دهند که آگاهی در افراد کم تحرک می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند. آگاهی در مورد مضرات کم‌ تحرکی و اینکه خود در دسته افراد کم تحرک قرار می‌گیرند، منجر به تفکر و در نهایت مبارزه با این پدیده می‌شود. 
 
با این حال مطالعه‌ی انجام شده در بین تنها یکسری افراد آن هم در آمریکاست، بنابراین نمی‌توان خیلی نتایج آن را به بقیه‌ی افراد تعمیم داد. همه‌ی ما می‌دانیم‌ که فعالیت‌ روزانه‌ برای سلامت و دراز مدت بسیار مفید است.  


منبع: عصر خبر

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید چند تمرین برای درمان افتادگی سینه سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد