برای جلوگیری از آلزایمر، این سه کار را انجام دهید


تاریخ :دوشنبه,۱۴ خرداد ۱۳۹۷
تعداد بازدید :726


تحقیقات جدید سه عامل کلیدی سبک زندگی را نشان می دهد که به نظر می رسد با کاهش تولید پروتئین مرتبط با آلزایمر مرتبط است.

طبق یک مطالعه جدید منتشر شده در شماره سپتامبر مجله آمریکایی روانپزشکی جراحی ، مصرف یک رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم و حفظ وزن طبیعی باعث کاهش تولید پروتئین در مغز مرتبط با بیماری آلزایمر می شود.

این عوامل سبک زندگی در حال حاضر برای محافظت در برابر زوال عقل توصیه می شود، و قبلا نشان داده شده است که کاهش انقباض و آتروفی مغز را کاهش می دهد. محققان می گویند این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد که چگونه می توانند به طور مستقیم از رشد پروتئین غیرطبیعی در افرادی که از دست دادن حافظه نازک برخوردار هستند، تاثیر بگذارد.

این مهم است که نویسندگان مطالعه در مقاله خود نوشتند، زیرا برآورد شده است که تا نیمی از موارد آلزایمر را می توان به عوامل خطر قابل تغییر مانند آموزش پایین، سیگار کشیدن، عدم فعالیت فیزیکی و چاقی اشاره کرد.حتی کاهش 10 تا 25 درصدی این خطرات ممکن است به طور بالقوه از نزدیک به 500،000 مورد در ایالات متحده جلوگیری کند.

این مطالعه شامل 44 بزرگسالان سنین 40 تا 85 ساله بود که مشکلات حافظه ملایم را تجربه کرده بودند ولی دچار زوال عقل نشده بودند. آنها اطلاعاتی در مورد رژیم غذایی، سطح تمرین، شاخص توده بدن (BMI) و سایر عوامل شیوه زندگی ارائه دادند. سپس آنها یک اسکن پت (نوعی از آزمایش تصویربرداری مغز) را برای اندازه گیری سطوح مختلف پروتئین در مغز آنها داده شد.

محققان دو نوع خاص از پروتئین را دنبال کردند: رسوبات پلاک بتا آمیلوئید و نخهای پیچیده تنگهای پروتئین تاو.هر دو نوع شاخص های کلیدی توسعه بیماری آلزایمر را در نظر می گیرند.

اگر چه این مطالعه نمی تواند رابطه علت و معلول را اثبات کند، اما بین افراد شرکت کننده با شیوه زندگی سالم و افراد بدون آن تفاوت های "متوسط ​​اما قابل توجه" پیدا می کند. به طور خاص، افرادی که مقدار زیادی فعالیت بدنی داشتند و BMI طبیعی داشتند، پوسیدگی و انسداد کمتری داشتند نسبت به افرادی که ورزش کمتری داشتند و BMI بالاتری داشتند. همین امر برای کسانی که رژیم غذایی سالم را دنبال می کردند، در این مورد، رژیم غذایی مدیترانه ای، در مقایسه با افرادی که نداشتند.

"این واقعیت که ما می توانیم این تاثیر زندگی شیوه ای را در یک سطح مولکولی قبل از شروع مشکلات حافظه جدی به ما شگفت زده کنیم، می گوید:" نویسنده دیوید مریل، مدرس، Ph.D.، استادیار بالینی در موسسه علوم اعصاب و انسان سمیل UCLA رفتار - اخلاق.

مرل می گوید که پزشکان از این واقعیت که ورزش و رژیم غذایی می تواند عملکرد عضلانی و قلب را بهبود بخشد قدردانی کرد. اما به نظر می رسد اثرات اضافی آنها فقط شروع به درک: "برخی از بیماران قدیمی من منافع مشابه برای شدت و حافظه خود را در روز هنگامی که آنها برای پیاده روی طولانی و یا خوردن ماهی مانند ماهی قزل آلا گزارش.

این مطالعه جدید این ایده را تقویت می کند که عادت هایی که برای بدن هم مفید است برای مغز نیز مناسب است، میرل می گوید: "آنها به نظر می رسد که بر روی ساخت پروتئین غیرطبیعی تأثیر می گذارند"، برای چندین سال، اگر نه چند دهه قبل از تشخیص آلزایمر مرض."

در این مقاله، نویسندگان نیز پیشنهاد می کنند که بهبود بیش از یکی از این عوامل شیوه زندگی، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد، نه تنها با تمرکز بر هر یک از عوامل. خوشبختانه، آنها اشاره می کنند، خوردن سالم تر، تمرین بیشتر و کاهش وزن اغلب دست در دست است.

مرل می گوید هیچ وقت خیلی زود و یا خیلی دیر نیست که عادت های سالمتری را اتخاذ کند - اعتقادی که او در هنگام درمان بیماران در UCLA اعمال می کند. او می گوید: «ما سعی می کنیم همه بیماران و اعضای خانواده را در جایی قرار دهیم که توصیه می کنیم افزایش فعالیت های جسمانی همراه با رعایت بیشتر رژیم غذایی مدیترانه ای مد نظر داشته باشیم. این به بهبود سلامت جسمی و روانی خود در طول زمان کمک می کند، او می افزاید، مهم نیست که آنها شروع به کار کردند.


منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد