عبارتهایی که افراد دروغگو زیاد استفاده می کنند - دروغ گوها را آسان‌تر بشناسید! - سلامت روان


تاریخ : سه شنبه,۱۶ مرداد ۱۳۹۷ تعداد بازدید :879

احتمالا شما هم با افراد دروغگو برخورد داشته‌اید. افراد دروغگو دو دسته می شوند، دسته‌ی اول کسانی هستند که درباره‌ی مسائل بزرگ دروغ می گویند و گروه دوم افرادی هستند که راجع به جزئی‌ترین و کوچکترین مسائل دروغ می گویند. مهم نیست که دروغگوها جزو کدام دسته باشند زیرا شما هیچ یک از آنها را باور ندارید و نمی توانید به آنها اعتماد کنید و مشکل اینجاست که نمی‌توانید جملات راست و دروغ را تفکیک کنید.

در ادامه نت‌نوشت شما را  با جملاتی آشنا می‌کند که دروغگوها برای جلب اعتماد شما به کار می برند.

۱- افراد دروغگو از ضمایر او، ما، آنها، بیشتر از (من) استفاده می کنند.

شناسایی افراد دروغگو
استفاده از ضمیر من نشانه‌ی مالکیت و “م” مسئول بودن چیزی است که بر زبان می‌آورید. بنابراین افراد دروغگو خیلی کم از آن استفاده می کنند. تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است نشان می دهد که می توان دروغ را با این عبارات نوشتاری پیش بینی کرد. آنها متوجه شده‌اند که دروغگوها از سه نوع عبارت بیشتر استفاده می کنند.

۱ . استفاده کمتر از ضمیر (من)
۲ . استفاده کمتر از واژه های مستثنی مانند (ما یا بجز)
۳ . استفاده بیشتر از واژه های احساسی منفی (تنفر, پوچی, عصبانیت, ناراحتی)

۲- بیان کردن عباراتی مانند: اگر راستش رو بخوای یا حقیقتش

آنها از این عبارات استفاده می کنند تا شما متوجه دروغ آنها نشوید. البته که آنها دروغ می‌گویند و این عبارات تنها به منظور فریب شما در باور کردن آن‌هاست.

۳- آن‌ها جواب‌های کوتاه می دهند, منکر اشتباه خود می‌شوند و آن را توجیه می‌کنند.

اگر راجع به داستان‌هایی که فرد دروغگو گفته است سوالی بپرسید فورا حالت دفاعی به خود می‌گیرد. آنها منکر اشتباهات خود شده و گفته‌ها و عملکرد خود را توجیه می‌کنند حتی اگر شما آنها را متهم به چیزی نکرده باشید. آنها به منظور پنهان کردن حقیقت به جواب‌های کوتاه اکتفا می کنند و از خود دفاع می‌کنند چون از درون احساس گناه می‌کنند.

۴- دروغ گوها از عبارات (من همیشه یا من هرگز) استفاده می‌کنند.

این عبارات بیشتر مواقع غلط هستند. به ندرت پیش می‌آید شما کاری را همیشه و یا هیچ وقت انجام دهید. اکثر ما برای یک بار هم که شده از چهارچوب قوانین خود خارج شده‌ایم. افراد دروغگو این عبارات را به جملات خود اضافه می‌کنند تا قابل اعتمادتر به نظر برسند.

۵- افراد دروغگو مطالب را با جزئیات زیاد بیان می‌کنند.

دروغگوها باید برای دروغ‌های خود جزئیات داشته باشند تا واقعی‌تر به نظر برسد. آنها جزئیات را کاملا به خاطر می‌سپارند برای همین مچ آنها را حین دروغ گفتن بگیرید. آنها احتمالا زمان دقیق حادثه و حتی لباس‌ها را به خاطر دارند. مراقب باشید داستان‌هایی با جزئیات زیاد احتمال زیاد دروغ هستند.


منبع: نت نوشت(حمیده شفاهی)

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد