مواد غذایی که برای بیماران دیابتی سم است


تاریخ :جمعه,۱۷ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :523


خوردن برخی از مواد غذایی برای بیماران دیابتی به هیچ وجه مناسب نیست و سبب بالا رفتن قند خون آنها می شود.

به گزارش مشرق، مواد غذایی مختلفی وجود دارند که برای دیابتی ها سم به شمار می روند و افرادی که دارای این بیماری هستند باید از این غذاها دوری کنند؛ غذاهایی که میزان شکر آن ها بالا باشد می تواند دیابت بیماران را گسترش دهد و سبب تشدید این بیماری در افراد می شود.

در اینجا به معرفی مواد غذایی که بیماران دیابتی باید از آن ها دوری کنند می پردازیم.

نوشیدنی های قندی

نوشیدنی های قندی بدترین مواد غذاییبرای بیماران دیابتی به شما می روند و هر بار مصرف این نوشیدنی ها آن خون بدن بیماران دیابتی را چندین برابر می کند و بیماری آنان را تشدید می کند؛ برای آنکه قند خون بدن تنظیم شود باید به جای نوشیدن نوشیدنی های قندی همچون نوشابه و شربت های صنعتی از برخی آبمیوه های طبیعی و آب آشامیدنی استفاده کرد.

دیابت

چربی های ترانس

چربی های ترانس، غیر استانداردترین چربی هایی هستند که می توانند به تشدید بیماری دیابت کمک کنند همچنین این چربی ها سبب التهاب انسولین و قلب می شوند.

دیابت

نان سفید، پاستا و برنج

بیشترین حجم کربوهیدارات در نان سفید، پاستا و برنج وجود دارد و خوردن آنها سبب افزایش ا قند خون بدن می شود؛ بیماران دیابتی نوع یک و نوع دو باید از این مواد غذایی دوری کنند؛ همچنین تحقیقات مختلف نشان داده است که خوردن فیبر زیاد جذب قند خون را کاهش می دهد.

دیابت

ماست میوه ای

ماست طعم دار یا میوه ای از شیر کم چرب و کربوهیدرات زیادی تشکیل شده است و سبب افزایش قند خون بدن می شود؛ به جای خوردن ماست میوه ای باید از ماست کم چرب و شیر عادی استفاده کرد زیرا ماست میوه ای صنعتی شکر زیادی دارد و برای بیماران دیابتی مضر به حساب می آیند.

دیابت

پنکک

خوردن پنکک در صبحانه به دلیل داشتن کربوهیدات بالا سبب می شود تا قند خون بدن افزایش پیدا کند و به همین دلیل بیماران دیابتی نباید صبح خود را با شکر زیاد آغاز کنند اگر می خواهید صبحتان را با غلات آغاز کنید بهتر است نان جو را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

آبمیوه های قندی

آب میوه ها اصولاً شکر بیشتری دارند و برای بیماران دیابتی مناسب نیستند با خوردن آب میوه ها حجم قند خون بدن افزایش پیدا می کند و خطر حمله قلبی در بیماران دیابتی افزایش پیدا می کند بهتر است به جای خوردن آبمیوه، میوه های طبیعی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

(۱۹ امشب پنجشنبه) مواد غذایی که برای بیماران دیابتی سم است


منبع:مشرق نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد