میوه پائیزی که نفخ شکم را از بین می برد


تاریخ :دوشنبه,۵ آذر ۱۳۹۷
تعداد بازدید :856


نفخ شکم می تواند به‌‌‏خاطر بلع هوا یا از طریق فرآیند هضم غذا ایجاد شود. برای اینکه شکم صاف و بدون نفخ و ورم داشته باشید، در این مطلب با ما همراه باشید

میوه پائیزی که نفخ شکم را از بین می برد

میوه نارنگی از بهترین داروهای طبیعی ضدسرفه است که به اکسپکتورانت طبیعی در میان درمانگران طب سنتی چین معروف است. مصرف این میوه زمستانی برای افرادی که مبتلا به سرفه‌های خلط‌دار هستند، بسیار مناسب است. این میوه مانند شربت اکسپکتورانت خاصیت خلط‌ آور دارد و موجب تخلیه اخلاط موذی از گلو و کاهش سرفه‌های بیمار می‌شود.

 درمان نفخ شکم با نارنگی درمانی

 افرادی که به نفخ شکم مبتلا هستند با مصرف میوه به تنهایی می‌توانند به درمان این مشکل بپردازند. این گروه می‌توانند میوه را به تنهایی میل کنند یا از آب یا میوه خشک‌شده آن مصرف کنند که همگی خاصیت ضدنفخ دارند. حتی افرادی که تمایل دارند می‌توانند میوه خشک‌‌شده را به صورت پودر درآورده و آن را به غذای خود اضافه کنند تا اثر نفاخی غذا را از بین ببرد.

 اگر دارو می‌خورید...

 افرادی که در نسخه آنها داروهایی وجود دارد که به افزایش میزان پتاسیم خون کمک می‌کند، باید مراقب باشند که مصرف همزمان این دارو با آن موجب افزایش بیش از حد پتاسیم در بدن آنها می‌شود و این مسئله خود عوارض جانبی متعددی به دنبال دارد بنابراین افرادی که داروهای حاوی پتاسیم مصرف می‌کنند باید در مصرف نارنگی دقت کنند و حتما با مشاوره متخصص خود این میوه را مصرف کنند.

 در مصرف نارنگی زیاده‌روی نکنید چون...

 زیاده‌روی در مصرف تمامی مواد غذایی و میوه‌ها عوارض جانبی متعددی همراه دارد. این نوع میوه نیز از این امر مستثنا نیست:

        افراط در مصرف این میوه موجب افزایش گاز روده شده و ناراحتی‌های گوارشی برای مصرف‌کننده به همراه می‌آورد.

       به دلیل اینکه راحت‌ترین میوه برای خوردن است و پوست آن به سادگی جدا می‌شود، بچه‌ها به خوردن آن تمایل بیشتری دارند بنابراین باید مراقب بود زیرا مصرف بیش از اندازه ،بچه‌ها را به اسهال و کندی عملکرد روده ها مبتلا می‌کند.

       یکی دیگر از عوارض مصرف بیش از اندازه بروز آفت و التهاب در دهان و زبان است.

       افرادی که به زخم معده مبتلایند نیز باید در مصرف، آب و میوه خشک‌شده آن دقت کرده و زیاده‌روی نکنند.

       مراقب باشید که هرگز آن را به صورت مخلوط با شیر گاو میل نکنید. ترکیب این دو موجب بروز دردهای شکمی می‌شود.

 با خواص نارنگی فشار خونتان را کنترل کنید

 شاید تا امروز ان را تنها به عنوان یک میوه خوش‌آب و رنگ و خوشمزه می‌شناختید اما با مطالعه این نکات خواهید دید که این میوه در برخی شرایط بحرانی می‌تواند مانند دارویی شفابخش به کمک شما بیاید.

      افرادی که دچار مسمومیت با الکل می‌شوند می‌توانند این مسمومیت را با نوشیدن آب نارنگی یا خوردن ان تازه برطرف کنند. خاصیت سم‌زدایی به بیمار کمک می‌کند تا خیلی سریع بر مسمومیت و ضعف خود غلبه کند.

       اگر به فشارخون مبتلا هستید نوشیدن آب میوه تازه یا افزودن میوه خشک‌شده آن به غذا کمک می‌کند تا فشار خون خود را کاهش داده و آن را کنترل کنید.

       افرادی که نیاز به دریافت پتاسیم بیشتری دارند می‌توانند از طریق میوه ، پودر یا آب این میوه زمستانی میزان پتاسیم مورد نیاز خود را تامین کنند.

       پوست خشک‌شده یکی از مفیدترین بخش‌های این میوه زمستانی برای بهبود سرفه‌های روزهای سرد زمستانی است.

 یکی از خواص نارنگی درمانی کنترل فشار خون است. همچنین این میوه پتاسیم زیادی دارد. برای درمان سرماخوردگی از نارنگی و پرتقال استفاده کنید.

 یکی از خواص نارنگی درمانی درمان سرفه است. نارنگی به عنوان یک اکسپکتورانت طبیعی شناخته شده است. پس در مواقع سرماخوردگی و سرفه دائما نارنگی بخورید.

 این میوه یکی از میوه های خوشمزه و آبدار است که آب بدن را هم تامین می کند.


منبع:الو دکتر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد