پاکسازی بدن، کبد و کلیه‌های خود را به این نوشیدنی ساده خانگی بسپارید


تاریخ :سه شنبه,۴ تیر ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1287


این "نوشیدنی ساده خانگی" برای پاکسازی کل بدن از مواد زائد استفاده می شود و نوشیدنی ای محسوب می شود که هم غذا و هم دواست و کلیه ها را پاکسازی می کند, سُده ها و گرفتگی های کبد را نیز برطرف می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ "ماءالجبن" یکی از دارو ــ غذاهایی است که در طب سنتی کشورمان از جایگاه خاصی هم در درمان بیماریهای مختلف و هم در پیشگیری از بیماریها برخوردار است.

در واقع "ماء الجبن" بیشتر خاصیت دارویی و پاکسازی دارد اما کنار آن خاصیت غذایی نیز دارد که بیشتر برای پاکسازی خلط سودای اضافه و غیر طبیعی استفاده می شود.

اما ماءالجبن چیست؟ در واقع می توان گفت آب به جامانده از پنیری است که به وسیله سرکه تهیه شده باشد (دستور تهیه ماءالجبن در ادامه آمده است).

ماءالجبن در درمان بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات پوستی و اعصاب نیز کاربرد دارد؛ افرادی که مشکلات گوارشی یا بیماریهای خاص ندارند، می توانند گه گاه از آن استفاده کنند.

خواص ماءالجبن آفتیمونی

ــ ماء الجبن افتیمونی دوایی است که برای پاکسازی کل بدن از مواد زائد استفاده می شود و نوشیدنی ای محسوب می شود که هم غذا و هم دواست.

ــ ماءالجبن به دلیل رقت و لطافت, نفوذ پذیری بالایی دارد و به سرعت هضم و جذب بدن می شود.

ــ بعد از مصرف ماءالجبن، فضولاتی در بدن باقی نمی ماند و همه غذای بدن می شود.

ــ "ماءالجبن" صفرا, سودا و اخلاط سوخته و مواد زائد را در بدن پخته و به اصطلاح "نضج" می دهد و از بدن دفع می کند.

ــ ماءالجبن، کلیه ها را پاکسازی می کند, سُده ها و گرفتگی های کبد را نیز برطرف می کند.

ــ ماءالجبن رفع کننده بیماری هایی مانند واریس, بی خوابی, افسردگی, وسواس, آکنه, حساسیت های پوستی, بوی بد دهان, یبوست مزمن, خارش, درد سیاتیک, شقاق و... است.

طرز تهیه ماءالجبن

800 گرم شیر را جوشانده و 150 گرم سکنجبین ترش به آن اضافه شود و اگر سکنجبین بسیار ترش نباشد، مقداری سرکه انگوری یا آبغوره یا آب لیمو به آن اضافه کنید تا شیر بریده شود.

زمانی که شیر بریده شد, آن از روی حرارت برداشته شود و از یک پارچه یا تنظیف عبور داده تا جرم آن گرفته و آب آن خارج شود؛ مایع حاصل شده "ماءالجبن" نام دارد که بسیار مقوی و مفید است.

می توان روزی یک تا 2 استکان گرم از ماءالجبن را مصرف کرد البته پودر ماءالجبن آماده در عطاری ها به فروش می رسد.

افراد می توانند ماءالجبن را حداقل 40 روز مصرف کنند؛ برای بهره مندی بیشتر می توان یک بار صبح ناشتا از ماءالجبن استفاده کرد و تا 2 ساعت غذایی مصرف نشود سپس دوباره ماءالجبن مصرف شود و پس از گذشت یک ساعت غذا مصرف شود؛ بهتر است که افراد پس از مصرف ماءالجبن به فعالیت پرداخته تا عرق کنند چرا که این کار به دفع بیشتر مواد زائد کمک می کند.

بهتر است که ماءالجبن به مدت 40 روز استفاده شود همچنین بروز قی (استفراغ) یا اسهال در پی مصرف ماءالجبن طبیعی است چرا که سیستم هوشمند بدن میل به خارج کردن مواد زائد دارد که به تدریج برطرف می شود.


منبع:خبرگزاری تسنیم

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد