بی‌خطرترین و بهترین روغن برای سرخ کردن غذا را بیشتر بشناسید!


تاریخ :شنبه,۱ مهر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1153


سرخ کردنی بخورید و سالم بمانید!؟ یکی از توصیه‌های جدی که این روزها مطرح می‌شود این است که میزان استفاده از غذاهای سرخ کردنی کم شود. اما این نوع طبخ غذا بسیار رایج است و البته به مراتب خوشمزه تر! بنابراین سوال این است که از چه روغنی برای سرخ کردن غذا استفاده کنیم تا کمترین ضرر را برای بدن به همراه داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال بسیار مهم با ما همراه باشید...
زمانی که روغنی داغ می‌شود عطر، طعم و مواد مغذی آن تغییر می‌کنند و مواد شیمایی سمی ‌از آن ترشح می‌شود که می‌توانند منجر به دیابت و سرطان شوند. اما مطالعات جدید نشان می‌دهند که روغن زیتون "مرغوب" احتمالا از این اتفاق مستثنی می‌باشد.
روغن زیتون:
روغن زیتون به علت سطوح بالای آنتی اکسیدانی، زمانی که داغ می‌شود غلظت کمتری از مواد شیمیایی سمی ‌را دارد البته به شرطی که هنگام حرارت دادن، به نقطه بخار شدن نرسد و از آن دود خارج نشود.
همانطور که می‌دانید رژیم مدیترانه ای از سالم ترین رژیم‌ها به علت استفاده فراوان روغن زیتون در آن به شمار می‌رود.
بنابراین همواره از روغن زیتون در پخت و پز استفاده کنید و به یاد داشته باشید که روغن زیتونی که کمتر فراوری شده باشد سالم تر است چرا که مواد مغذی آن بیشتر حفظ می‌شود. "فراوری مواد غذایی به معنای از دست دادن مواد مغذی آن است".
در تحقیقی که اخیرا توسط گروهی از محققان انجام شده ثابت شد که روغن زیتونِ داغ شده میزان آلدئید کمتری نسبت به روغن آفتابگردان، کتان و سایر روغن ها تولید می‌کند. آلدئید همان مواد شیمایی هستند که در بدن انسان موجب خطرات زیادی برای سلامتی خواهند شد.
همچنین استفاده از روغن زیتون در سرخ کردن ماهی نیز میزان بیشتری از اسید‌های چرب امگا ۳ را به همراه دارد

منبع:نت نوشت

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد