این مواد غذایی را برای داشتن خواب راحت شبانه امتحان کنید


تاریخ :یکشنبه,۱۹ آذر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1205


یک خواب با کیفیت و راحت از نیازهای هر انسانی است. همه تلاش می کنند تا خواب راحت شبانه داشته باشند و برای این امر همه راه‌ها را امتحان می کنند. این بار غذاهایی را که به راحت تر خوابیدن‌تان کمک می کنند معرفی می کنیم!

بوقلمون

خوردن بوقلمون دو ساعت قبل از رفتن به رختخواب می تواند به داشتن خواب راحت شبانه کمک فراوانی کند. گوشت بوقلمون حاوی تریپتوفان است که کیفیت و ریتم خواب را تنظیم می کند.

شیر

مواد غذایی برای خواب راحت

اگر مادرتان به شما می گوید که شب قبل از خواب یک لیوان شیر بخورید حتما این کار را بکنید. شیر نیز مانند بوقلمون حاوی تریپتوفان است. این اسید آمینه عالی به شما یک استراحت و خواب راحت شبانه با کیفیت را هدیه می کند!

گیلاس

خوردن گیلاس در هر زمانی عالی است مخصوصا اگر شب ها قبل از رفتن به رختخواب باشد. این میوه عالی دارای ملاتونین است که ساعت داخلی بدن را کنترل می کند و یک استراحت عالی را برای بدن به ارمغان می آورد.

موز

خواب راحت شبانه

موز حاوی کلسیم و منیزیم است که هر دو سبب ریلکس شدن و ترمیم عضلات می شوند. قبل از خواب یک موز بخورید تا مطمئن شوید که یک شب مسالمت آمیز و یک را در پیش دارید.

همچنین با خوردن موز پس از بیدار شدن احساس شادابی و تازگی خواهید کرد.


منبع:نت نوشت(زهره خانی)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد