برای از بین بردن چربی های زیر بغل و کمر این 3 کار را انجام دهید


تاریخ :دوشنبه,۲۸ آبان ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1503


شاید جذاب باشد که برآمدگی های در جلوی سینه خود داشته باشیم.
اما متاسفانه زمانی که این برآمدگی به زیر بغل و پشت کمر هم کشیده می شود اصلاً زیبا نیست و جزء چربی هایی می باشد که ما باید واقعاً خودمان را از شر آن ها راحت کنیم.
مطمئناً همان طور که میدانید «سانس لیپو» (همان چربی آزاردهنده پشت و زیر بغل) بدون تلاش درست و حسابی از بین نخواهند رفت. اگر بخواهید فقط تمرین های مربوط به آن نقاط را نیز انجام دهید، باز هم زیاد نمی توانید مطمئن باشید، چرا که چربی های این قسمت مانند سایر چربی ها زمانی از بین می‌روند که شما مصرف میزان کالری روزانه خود را کاهش دهید. خوشبختانه ما سه روش جدید کشف کرده‌ایم که می توان با اتکا به آن‌ها تقلب کرده و آن چربی ها را از بین ببرید. این ورزش ها به طور کلی باعث ناپدید شدن چربی نمی‌شوند، اما می توانند حالت ماهیچه ای به آن‌ها بدهند.
با انجام این حرکات بدن شما شکل VV به خود می گیرد و باسن و کمر باریک تر به نظر می رسند.
(در دهه 80 معمولاً این کار را توسط اپل‌های شانه ای انجام می دادند! خوب آن‌ها هم چنین روشی برای تقلب کشف کرده بودند!) . اگر پشت شما عضلات ورزیده تری داشته باشد، ژست های بهتری می توانید بگیرید. مادرتان درست می گوید زمانی که راست بایستید وزنتان تا 5 کیلو کمتر نشان می دهد. خوب پس بگذارید وزنه برداری را شروع کنیم! این حرکات را برای ستهای 8 تا 12 تایی تکرار کنید. ست های دمبل کنار یک نیمکت یا صندلی محکم بایستید، یکی از دستان خود را روی لبه نیمکت یا تکیه گاه صندلی قرار دهید تا تعادلتان حفظ شود.
از باسن به سمت جلو خم شوید. شکم در امتداد مهره های کمر قرار گرفته شود و سر و پشت تقریباً با زمین موازی باشند.
با دست دیگر خود یک دمبل نسبتاً سنگین را بلند کنید (پس از اتمام 88 حرکت باید احساس درد و خستگی کنید) آن را به سمت پایین آویزان کنید تا با سطح زمین موازی گردد. ماهیچه های کتف خود را منقبض نمایید تا آن‌ها نیز موازی سطح زمین شوند.
آرنجتان را خم کرده و وزنه را به سمت بالا بکشید تا جایی که دست به ماهیچه جلو بازو برسد. به آرامی وزنه را پایین ببرید. دست‌ها را عوض کرده و حرکت را مجدداً تکرار نمایید. نکته در تمام طول حرکت باید کمر خود را صاف نگه دارید. تمام فشار حرکت باید بر روی کمر وارد گردد نه بازوها. اگر احساس می کنید که فشار بر روی بازوهایتان وارد می‌شود، از ابتدای حرکت به اندازه لازم عضلات کتف را منقبض نکرده اید. برای آزمایش تصور کنید کسی انگشتش را بین دو کتف شما قرار داده و شما قصد دارید انگشت او را بفشارید. متوجه شدید؟
حالا همین کار را فقط با یکی از شانه ها انجام دهید. بالا بردن پا و دست عکس بر روی شکم خود در حالی که دست ها در بالای سر دراز شده اند و پاها کاملاً صاف هستند، دراز بکشید. کف دست و انگشتان پا باید بر روی زمین در حالت آزاد قرار بگیرند.
لگن و قفسه سینه هم باید بر روی زمین فشرده شده باشند.
می توانید پیشانی خود را بر روی زمین قرار دهید یا سر خود را به طرفین بچرخانید (البته اگر تصور می کنید از این طریق راحت تر هستید) . حرکت را با بلند کردن دست راست و پای چپ آغاز کنید. شما میزانی کشیدگی در عضلات کمر خود احساس خواهید کرد.
تا آنجایی که می توانید دست راست و پای چپ را بالا آورده و در همان موقعیت نگه دارید تا احساس کنید دیگر قادر نیستید قفسه سینه خود را ثابت بر روی زمین نگه دارید. سپس پا و دست را کم کم پایین آورده و حرکت را با دست و پای دیگر تکرار کنید.  هشدار برای ساده کردن حرکت به هیچ وجه نباید بدن خود را تکان داده یا بچرخانید. اگر دارای مشکلات مربوط به کمر هستید این تمرین برای شما توصیه نمی شود.
اگر احساس دردی بیش از آنچه مربوط به ماهیچه‌هاست احساس کردید از تکرار این حرکت جدا خودداری نمایید. انواع مختلف می توانید فقط پاها یا تنها دست‌ها، و یا هم دست ها و هم پاها را در یک زمان از روی زمین بلند کنید. اگر احساس کردید زمان اجرای حرکت میزان فشار وارده بیش از حد تحمل است، می توانید هر چهار عضو خود (هر دو دست و هر دو پا) را از روی زمین بلند کنید. کشش پشتی بر روی لبه یک صندلی بنشینید و وزنه های نسبتاً سبکی را در هر یک از دستان خود بگیرید (در حدود 1. 5 نا 4 کیلو) . از باسن به سمت جلو خم شده و کمر خود را کاملاً صاف نگه دارید. اگر می توانید کمی بیشتر خم شوید بد نیست که سینه خود را بر روی زانو قرار بدهید تا استراحت کند.
دستان خود را پشت ساق پا قرار دهید. چانه خود را به داخل سینه ببرید. با کششی که به کمر و کتف خود وارد می کنید، سر را تا آنجایی که می توانید بالا بیاورید. مراقب باشید تا آرنج‌هایتان خم نشوند.
زمانی که به آخرین میزان کشیدگی رسیدید، حرکت را متوقف کرده و سپس به آرامی سر و کمر را به سمت پایین هدایت کنید.

 


منبع:مجله اینترنتی پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد