۴ روش برای شروع موفق یک رژیم غذایی


تاریخ :جمعه,۲۷ شهریور ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1418


مهم نیست دیدگاه شما چه باشد، رژیم، واژه‌ی ناخوشایندی استرژیم به معنای درد گرسنگی و محرومیت استاما شما برای غلبه بر این درد به یک برنامه نیاز داریدبهمین دلیل ما از کارشناسان درخواست کردیم که ما را راهنمایی کنند و نکات سریع آنها را درباره‌ی نحوه شروع برنامه‌ی کاهش وزن، گرداوری کردیم.

۱اهداف کاهش وزنتان را بدانید

دکتر برایان جاکوبسن، کارشناس ارشد بهداشت عمومی، استادیار پزشکی و متخصص گوارش در مرکز پزشکی دانشگاه بوستون در ماساچوست توصیه می‌کند قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید، در نظر داشته باشید که باید چه مقدار وزن کم کنید.

اگر زیاد اضافه وزن دارید، یا عملاً چاق هستیدجاکوبسن می‌گویدمن افراد چاق را به مرکز کاهش وزن خودمان می‌فرستمافرادی با اضافه وزن زیاد احتمالا می‌توانند از یک برنامه‌ی ‌یکپارچه و تحت نظارت بهره ببرند.

اگر شما به مقدار کم یا متوسط دارای اضافه وزن هستیدجاکوبسن می‌گویدمن توصیه می‌کنم که اندازه‌ی سهم غذایتان را کنترل کنیداگر این کار را انجام دهید، کالری را کاهش می‌دهید.

برای آگاهی از اندازه‌های درست سهم غذایی با یک متخصص تغذیه مشورت کنیدجاکوبسن به مبتدی‌ها می‌گوید که ورزش نیز باید بخشی از برنامه‌ی شما باشداما لزوما به این معنا نیست که به یک باشگاه ملحق شویداو می‌گویدیک تردمیل ارزان بخرید و وقتی تلویزیون می‌بینید، روی آن بروید و قدم بزنیدبا این حال به یاد داشته باشید که قبل از شروع یک رژیم ورزشی یا برنامه‌ی کاهش وزن جدید با پزشکتان صحبت کنید.

مطلب مرتبط:  آیا جویدن آدامس به کاهش وزن کمک می‌کند؟

۲شخصیت خودتان را در رابطه با کاهش وزن بشناسید

دکتر توماس پرزیبک، استادیار روانپزشکی در دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه واشنگتن که در مورد رژیم غذایی و شخصیت کتابی منتشر کرده، می‌گوید که شخصیت نقش مهمی در نگرش ما نسبت به مواد غذایی ایفا می‌کندتمایلات خود را بشناسید و برنامه‌تان را برای غلبه بر تمایلات بی فایده‌تان تغییر دهید.

لحظه‌ایپرزیبک می‌گویداگر در یک عان هوس چیزی می‌کنید، ممکن است با دیدن یک بستنی در فریزر، آن را بردارید و بخورید، تمامواضح است که برای رژیم گرفتن باید آن مواد غذایی وسوسه انگیز را از جلوی چشمانتان دور کنید.

بی توجهاگر معمولا در هنگام غذا خوردن بی توجه هستید مثلا جلوی تلویزیون غذا می‌خورید و می‌خواهید سهم غذایتان را کنترل کنید، باید از چنین موقعیت‌هایی اجتناب کنید.

عصبیپرزیبک می‌گویداگر بسیار مضطرب هستید، احتمالا مشکل بیشتری خواهید داشتافرادی که مضطرب، عصبی، و افسرده هستند، ممکن است برای اینکه احساس بهتری پیدا کنید، به غذا خوردن روی ببرید.

محکمشخصیت‌هایی هستند که کاهش وزن را سخت نمی‌دانندپرزیبک می‌گویداگر بسیار خودگردان و دارای حس همکاری هستید و پشتکار زیادی دارید، دوره‌ی آسان‌تری را خواهید گذراند.

اجتماعیپرزیبک دریافته که شما بهتر از دیگران مراقب مصرف مواد غذایی‌تان هستید.

مطلب مرتبط:  ۱۲ قانون چربی سوزی

۳ورزش و رژیم غذایی را با هم ترکیب کنید

هنگامیکه بیماران مبتلا به سوزش سر دل از دکتر لورن جرسون، کارشناس ارشد و رئیس مرکز مری و اختلالات روده‌ی کوچک در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا می‌پرسند که اول باید کدام را انجام دهندورزش یا رژیم غذایی؟ او می‌گویدبه سرعت دست به کار شوید و هر دو را باهم شروع کنیداین ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش است که منجر به کاهش وزن خواهد شد.

۴یک تعهد راسخ در مورد کاهش وزن ایجاد کنید

برای موفق شدن، مفید است که بدانید چرا می‌خواهید وزن کم کنیدبنابراین قبل از شروع یک برنامه کاهش وزن از خودتان بپرسید:

  • آیا برای انجام این کار آماده‌ام؟
  • آیا انگیزه‌ی این کار از درون من نشأت می‌گیرد؟
  • آیا می‌توانم با پسرفت‌ها یا کاهش پیشرفت‌های گاه به گاه کنار بیایم؟
  • آیا می‌توانم کاملا بر کاهش وزن تمرکز کنم؟ (بعنوان مثال اگر شما در حال حاضر، درگیر تغییر شغل یا سایر حواس پرتی‌ها هستید، شاید بهتر باشد که اول آن مسائل را حل کنید و سپس بر کاهش وزن تمرکز کنید).

در نهایت مطمئن شوید که فقط بخاطر شخص خودتان ملزم به کاهش وزن شده‌اید، نه به این خاطر که شخص دیگری شما را تحت فشار قرار می‌دهد تا این کار را انجام دهیدهمه چیز را آهسته انجام دهید، و این توصیه‌ها را به یاد داشته باشید، تا خیلی سریع در مسیر سلامت قرار بگیرید.


منبع:fitnessmagazine.ir

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد