هشت اشتباهی باعث چاق شدن افراد استرسی می شود


تاریخ :یکشنبه,۱ اسفند ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1025


استرس می تواند باعث اضافه وزن در افراد شود، زمانی که عصبی هستید تمرکز بر چیزی که می خورید ندارید و در نتیجه سالم غذا نمی خورید و چاق می شوید:
نگرانی: تحقیقات اخیر نشان داده اند که فکر کردن درباره یک اتفاق پر استرس می تواند باعث افزایش سطح آنزیم گرلین یا همان هورمون گرسنگی شود. تمرکز بر آنچه قرار است انجام دهید، مهمتراست از آنچه در گذشته اتفاق افتاده.
خوردن را فراموش می کنید: در میان کارهایی که باید انجام دهید آنقدر مشغول می شوید که وقت برای غذا خوردن نمی گذارید. اما این کار باعث کاهش متابولیسم بدن و همچنین زیاده روی در خوردن می شود. همچنین سطح قند خون پایین آمده و توان بدنی شما کاهش می یابد.
خوردن احساسی: با اینکه می دانید برای هر وعده غذا در طول روز نباید از غذاهای چرب و سرخ شده استفاده کنید، ولی ساعت 10 شب یک پیتزا بزرگ می خورید. این خوردن فقط هوس است که باید آن را کنترل کنید.
نمی خوابید: خواب خوب در شب مانع زیاده روی در خوردن می شود، چون متابولیسم بدن را تنظیم و مانع از تجمع چربی در بدن می شود.
تصمیم عجولانه نگیرید: وقتی عصبی هستید به سوپر مارکت نروید. استرس باعث می شود انتخاب های خوبی نداشته باشید چون مغز شما درگیر مسائل دیگر است.
زیاده روی در مصرف کافئین: قهوه مانع از اشتهای کاذب می شود ولی زیاده روی در مصرف آن می تواند معکوس عمل کند. تحقیقات نشان داده است کسانی که بیش از 5 تا 6 فنجان قهوه در روز می نوشند دچار اضافه وزن و عدم توازن انسولین می شوند.
ورزش نمی کنید: هر چند که وقت ندارید اما زمان بندی می تواند استرستان را کاهش دهد. ورزش کردن و عرق ریختن باعث سوزاندن کالری اضافه و ثابت نگه داشتن وزنتان می شود.
استرس خود را کنترل کنید: در آخر بهترین پیشنهاد این است که استرس را از خود دور کنید و راههای تغذیه سالم را یاد بگیرید تا دچار اضافه وزن نشوید.


منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد