بدترین خوراکی هایی که موجب بزرگ شدن شکم می شوند!


تاریخ :سه شنبه,۱۰ بهمن ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1844


اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که شکم بزرگی دارید ولی دلیل آن را نمی دانید حتما با این مقاله از راستینه همراه شوید. این مقاله خوراکی هایی را معرفی میکند که با خوردن آنها کالری و چربی بیش از حد وارد بدن می شود و باعث تجمع چربی در ناحیه شکمی می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که شکم بزرگی دارید ولی دلیل آن را نمی دانید حتما با این مقاله  همراه شوید. این مقاله خوراکی هایی را معرفی میکند که با خوردن آنها کالری و چربی بیش از حد وارد بدن می شود و باعث تجمع چربی در ناحیه شکمی می شود.

دونات

نمیتوانید در برابر دونات تازه مقاومت کنید؟ اگر اغلب اوقات در برابر خوردن دونات تسلیم میشوید، ممکن است شکم شما بزرگتر شود.

گزینه بهتر: جلوی خود را بگیرید. یک دونات روغنی از ۲۶۰کالری برخوردار است. بسته دونات دوازده تایی ۳۱۲۰کالری دارد. یک مرد حدود ۱۰۰کیلویی، برای سوزاندن این مقدار کالری مجبور است حدود ۴کیلومتر بدود.

بستنی

درست است که مقداری کلسیم از بستنی دریافت میکنید، اما از هر نصف فنجان بستنی ۲۳۰کالری نیز دریافت می کنید، و این مقدار کالری فقط برای بستنی ساده وانیلی، بدون هیچ مخلفاتی است.

گزینه بهتر: از بستنی هایی که چربی آنها گرفته شده است استفاده کنید. این نوع بستنی ها چربی کمتری دارند، و بسیاری از طعم های آن در هر نصف فنجان تنها حاوی ۱۰۰کالری است.

چیپس

یک وعده ۱۵تایی چیپس دارای ۱۶۰کالری است. اما چه کسی به ۱۵عدد چیپس قانع است؟ اضافه کردن تنها ۲قاشق غذاخوری سس فرانسوی باعث میشود ۶۰کالری بیشتر و ۵گرم چربی بیشتر دریافت کنید.

گزینه بهتر: ذرت بو داده بدون چربی گزینه بهتری است. شش فنجان ذرت بو داده بدون چربی تنها ۱۰۰کالری دارد.

هات داگ

تمام آمریکایی ها از اینکه در مهمانی های خودمانی خود به عنوان غذای سردستی با هات داگ از میهمانان خود پذیرایی میکنند، به جز شادی چه چیزی به میهمانان خود هدیه میکنند؟ اضافه وزن و کالری بیشتر. یک هات داگ پنیری دارای ۳۹۰کالری و ۸گرم چربی “بد” است.

گزینه بهتر: بادام زمینی. این میان وعده سردستی قدیمی سرشار از پروتئین، فیبر و چربی های خوب است.

گوشت قرمز چرب

اگر شما گوشت و سیب زمینی دوست دارید، حتما عاشق این هستید که استیک آبداری بشقاب شما را پر کند. اما حدودا هر ۵۰۰گرم دنده ممکن است بیش از ۱۰۰۰کالری و ۳۷گرم چربی “بد” داشته باشد. و این مقدار کالری بدون هیچ گونه دورچین و یا پیش غذاست.

گزینه بهتر: گوشت بدون چربی، مانند گوشت راسته، فیله، استیک کمر گوسفند بخورید. تکه گوشتی که میخورید باید به اندازه مشت شما باشد نه به اندازه بشقابتان!!.

پیتزای گوشت

پیتزا می تواند سالم باشد. اما اگر شما پیتزا را با مخلفاتی مانند پپرونی، سوسیس، ژامبون، و گوشت گاو دوست دارید، ممکن است بیش از ۳۰۰کالری از یک تکه پیتزا دریافت کنید.

گزینه بهتر: به جای پیتزای گوشت، پیتزا با سبزیجات را انتخاب کنید. با این کار فیبر و مواد مغذی بیشتر، و تا ۱۰۰کالری کمتر در هر برش دریافت میکنید.

همبرگرهای بزرگ

اگر همبرگر بزرگ و پر از مخلفات است، علاوه بر بالا رفتن کالری مصرفی شما موجب نفخ نیز میشود. بعضی از آنها بیش از ۱۰۰۰کالری و تا ۷۵گرم چربی نیز دارند.

گزینه بهتر: به دنبال همبرگرهای کبابی کوچکی که با گوشت گاو بدون چربی یا بوقلمون بدون چربی تهیه شده اند، باشید، و یا همبرگر گیاهی بخورید.

سیب زمینی سرخ شده با حجم زیاد

یک ظرف پر از سیب زمینی سرخ کرده میخواهید؟ بسیاری از ما سیب زمینی سرخ کرده دوست داریم، و نمیدانیم که ظرف بزرگی از سیب زمینی سرخ کرده می تواند به اندازه همبرگر کالری داشته باشد.

گزینه بهتر: به جای سیب زمینی، سالاد و یا میوه سفارش دهید.

مصرف بیش از حد نوشابه

آیا می دانید چه مقدار کالری در یک وعده نوشابه یا ماءالشعیر دریافت میکنید؟ یا یک بطری نوشابه چند وعده محسوب میشود؟ حدودا یک بطری نیم لیتری نوشابه معمولی، حاوی ۲۵۰کالری می باشد.

گزینه بهتر: آب. اگر قهوه دوست دارید، سعی کنید قهوه سیاه (بدون شکر و یا کرم) مصرف کنید. یک فنجان نیم لیتری قهوه سیاه تقریبا کالری صفر دارد. شیر نیز خوب است. شیر بدون چربی کالری زیر ۱۰۰دارد.

شیرینی دانمارکی

یک عدد شیرینی دانمارکی حدود ۴۴۰کالری و مقدار زیادی چربی دارد.

گزینه بهتر: میوه های تازه و ماست کم چرب، و یا نان تست سبوس دار، که روی آن سبزیجات، بدون کره باشد، بخورید.

غذاهای منجمد با کالری زیاد

هیچ مشکلی با غذاهای منجمد و آماده که راحت هستند وجود ندارد، اما به اندازه آنها توجه کنید. برخی از غذاهای منجمد کالری، سدیم و چربی های ترانس بسیار بالایی دارند.

گزینه بهتر: برچسب روی غذاهای منجمد را بخوانید و آنهایی که از گوشت بدون چربی با غلات سبوس دار تهیه شده اند، را انتخاب کنید.

خوردن تمام چیزهایی که در رستوران های سرپایی و به صورت سلف سرویس پیدا میشوند.

اگر نمی توانید در برابر غذاهای متنوعی که به صورت سلف سرویس سرو میشوند، مقاومت کنید، سعی کنید هوشمندانه انتخاب کنید. سبزیجات بخار پز و سالاد ها را انتخاب کنید. از سس ها و دسرهای چرب پرهیز کنید.

گزینه بهتر: اگر در محدود کردن خود به انتخاب غذاهای مناسب مشکل دارید، از رفتن به این رستوران ها خودداری کنید.

راهکارها و غذاهای جایگزین :

با ماست از خودتان پذیرایی کنید.

خوردن تمام چیزها موجب بزرگ شدن شکم نمیشود. در مطالعه ای معلوم شد، ماست (همراه با سبزیجات، غلات سبوس دار، میوه ها و مغزیجات) در میان غذاهایی است که به افزایش وزن مرتبط نمیشود. مطالعه دیگری خوردن غذاهای لبنی مانند ماست را با چربی بدن و چربی شکم پایینتر مرتبط دانست.

امتیاز بیشتر: نوع کم چرب و یا بدون چربی ماست کلسیم را افزایش می دهد. به دنبال ماست هایی باشید که با ویتامین D غنی شده اند. اکثر بزرگسالان هیچ یک از این مواد مغذی را به اندازه کافی دریافت نمیکنند.

بلوبری (زغال اخته آبی) بخورید.

هیچ ماده غذایی جاودیی وجود ندارد که بتواند چربی ها را بسوزاند. اما خوردن بیشتر هر نوع میوه، به جای خوراکی هایی با کالری و یا چربی بالا، می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. زغال اخته، و سایر میوه ها، غنی از مواد مغذی هستند که برای شما مفیدند و به طور طبیعی شیرین هستند.

خود را با خوراکی هایی با فیبر بالا سیر کنید.

فیبر میتواند بهترین دوست شما در برابر چربی شکم باشد. مطالعه ای نشان داد افرادی که فیبر محلول بیشتری می خورند، پس از ۵سال چربی شکم کمتری نسبت به بقیه دارند. تنها ۱۰گرم در روز فیبر محلول تفاوت زیادی ایجاد میکند. این مقدار در دو سیب کوچک، یک فنجان نخود سبز، و نصف فنجان لوبیا چیتی است.

کمی ورزش انجام دهید.

تمرینات ورزشی منظم می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. هر چند شما نمی توانید تمریناتی انجام دهید که تنها قسمتی از بدن را لاغر کنند، اما فعال تر بودن به کاهش چربی تمام بدن، از جمله شکم کمک میکند. اگر دچار اضافه وزن هستید، تنها کم کردن ۱۰درصد از وزنتان، شانس شما را در سالم ماندن افزایش میدهد.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد