از شل شدن پوست بعد از کاهش وزن جلوگیری کنید


تاریخ :جمعه,۲۲ بهمن ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1581


کاهش دادن وزن احساس شگفت آوری است. ممکن است پس از کاهش وزن، پوست های شل و اضافه‌ای برایتان باقی بماند که مانع از دیده شدن اندام متناسب شما شود. پوست، پس از کاهش وزن و چربی‌های اضافه شل می‌شود، چرا که بخش ارتجاعی پوست نمی‌تواند به اندازه‌ی کافی سریع منقبض شود اما شما می‌توانید با انجام کارهایی از شل شدن پوست پس از کاهش وزن جلوگیری کنید.

خیلی سریع وزن کم نکنید

سوزاندن چربی‌های اضافه‌ی بدنتان با سرعت زیاد، به سلول‌های پوست مهلت نمی‌دهد که به شکل مناسب خودشان بازگردند. از رژیم‌های غذایی زودگذر  و سخت دوری کنید، در عوض بر روی کاهش نهایتا هفته‌ای یک کیلوگرم از وزنتان تمرکز کنید، در واقع کاهش وزنی پایدار داشته باشید.

با وزنه تمرین کنید

چنین تمریناتی باعث عضله سازی شده و هم‌چنین سبب رشد عضلات بدن می‎‌شوند، بنابراین بدنتان زیر پوست شکل می‌گیرد و مانع از شل شدن پوست می‌شود.

آب کافی بنوشید

پوستی که آب‌رسانی شده باشد قابلیت ارتجاعی بیشتری خواهد داشت. در طول روز آب به‌همراه داشته باشید تا جرعه جرعه بخاطر پوستتان بنوشید.حتی می‌توانید با درست کردن نوشیدنی‌های رژیمی تمایل بیشتری برای مصرف آب در خود ایجاد کنید. مصرف نوشابه را کاهش دهید و یا به‌طور کلی  قطع کنید.

وزنتلن را حفظ کنید

گاهی اوقات شرایطی ایجاد می‌شود که کنترل وزن از اختیار ما خارج است(مانند بارداری) و نمی‌توانیم تغییرات وزن خود را کنترل کنیم اما افراد دیگر که دارای شرایط خاص مانند بارداری نیستند می‌توانند وزن خود را در بازه‌ی سلامت حفظ کنند و با این‌کار سبب حفظ وضعیت پوست خود شوند و یا از بدتر شدن آن جلوگیری کنند.

کاهش وزن یویو، یعنی اینکه وزنتان را کم کنید و دوباره به هر دلیلی چاق شوید، باعث خواهد شد بخش قابل ارتجاع پوستتان کشیده شود که نهایتا پوستی شل را برایتان باقی خواهد گذاشت.

با پوست خود مهربان باشید

شما همین یک پوست را برای همیشه خواهید داشت! پس به‌خوبی از آن مراقبت کنید و سعی کنید حالت سفت بودن آن را حفظ کنید.

به‌طور منظم از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید، از برنزه کردن آن خودداری کرده و از استفاده‌ی مواد شیمیایی سنگین (مثل شوینده‌های قوی) دوری کنید.

اگر طرفدار استخر و جکوزی آب گرم هستید، یادتان باشد که همیشه پس از لذت بردن از آن‌ها، دوش بگیرید تا کلر از روی پوست تمیز شود.

دستورات غذایی پاک را تجربه کنید

برنامه‌های غذایی پاک، یک سبک زندگی هستند که در آن مصرف غذاهای طبیعی بر غذاهای بسته بندی، فراوری شده، شیمیایی و یا خوراکی‌هایی که سرشار از نمک یا شکر هستند، اولویت دارد.

غذاهای پاک شامل مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی شامل میوه‌ها و سبزیجات هستند.

هم‌چنین چربی و روغن‌های سالم هم به قابلیت ارتجاعی پوست کمک می‌کنند، بنابراین از مصرف به اندازه‌ی مواد غذایی مانند روغن زیتون یا آواکادو هراسی نداشته باشید.

زیاد به خودتان سخت نگیرید

عوامل زیادی هستند که بر روی وضعیت پوست شما تاثیر می‌گذارند، پیری و شلی پوست ممکن است ناشی از انتخاب‌هایی باشد که در گذشته انجام شده است.

به‌جای نگران بودن درباره‌ی چیزهایی که دیگر نمی‌توانید تغییرش دهید، بر روی این تمرکز کنید که از این به بعد چگونه مراقب بدنتان باشید.

 

منبع :‌http://www.zibamoon.com


منبع:http://www.zibamoon.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد