شنا کردن بیشتر چربی می سوزاند یا دویدن؟


تاریخ :شنبه,۳۰ خرداد ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1087


در کل دویدن بیشتر از شنا کردن چربی می سوزاند، چرا که دویدن نسبت به شنا کردن، عضلات چربی سوز و کالری مصرف کن بیشتری را بکار می اندازد و می سازد، باعث می شود قلبتان تندتر بزند، و فعالیت داشتن در هوای آزاد نسبت به فعالیت در آب، برای مدت زمان بیشتری سوخت و ساز بدنتان را بالا می برد. اما با اینحال، شنا کردن، آسیب پذیری کمتری نسب به دویدن دارد، پس می تواند ورزش بهتری برای کاهش وزن در بلند مدت باشد.

کاهش وزن

بدن شما اکثر انرژی تان را بصورت قند و چربی ذخیره می کند. هنگامی که می دوید، شنا می کنید یا هر ورزشی را انجام می دهید، کالری مورد نیاز شما از قند و چربی های ذخیره شده تامین خواهد شد. هنگامی که ۳۵۰۰ کالری بسوزانید، نیم کیلو وزن کم خواهید کرد. حالا افرادی که کمتر فعالیت می کنند، بیشتر از چربی ها استفاده می کنند تا قند، و افرادی که فعالیتشان بیشتر است، بیشتر از قندهای ذخیره شده انرژی شان تامین می شود. اگرچه افراد فعال در مجموع، کالری بیشتری از چربی ها و قندهای بدنشان مصرف می کنند.

عضلات

عضله ساختن در آب خیلی سخت تر از ساختن آن بیرون از آب است، چرا که آب، نوع حرکات عضلات را محدود می کند. عضلات، کالری بیشتری می سوزانند، این کالری ها از چربی ها هم تامین می شوند. مردها هم راحت تر از خانم ها چربی و کالری سوزی دارند، چرا که بصورت میانگین همان طور که اغلب خانم ها نصف مردان وزن دارند، مردان دو برابر خانم ها توده ی عضلانی دارند.


منبع:http://tandorosti.akairan.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد