استفاده از بسته ی یخ برای چربی سوزی!


تاریخ :چهارشنبه,۱۰ تیر ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1155


همه ی ما دیگر می دانیم ک بسته ی یخ می تواند التهاب را کاهش دهد، و در آسیب های ورزشی که می بینیم، از ورم کردن موضع پیشگیری کند. اما حالا دانشمندان می گویند که بسته ی یخ حتی می تواند به کاهش وزن هم کمک کند!

بستن بسته ی یخ روی یک محدوده ی چربی دار مثل ران یا شکم تنها به مدت ۳۰ دقیقه، می تواند آن کالری هایی که سوزاندنشان خیلی سخت است را تحریک کرده و بسوزاند. کمپرس سرد، باعث می شود تا چربی های سفید و شل و ول بدن، به چربی بـژ که بعنوان سوخت استفاده می شود تبدیل گردد.

آدم ها، دو نوع بافت چربی دارند. چربی سفید، همان نوعی است که ما آنرا به شکل شکم یا ران چاق می بینیم، همانیست که از طریق خون جریان دارد تا به عضلات سوخت رسانی کند. از سوی دیگر، چربی قهوه ای توسط بدن برای تولید گرما استفاده می شود. هرچه شما سردترتان باشد، چربی قهوه ای بیشتری هم از بین می رود.

حالا دانشمندان کشف کرده اند زمانی که چربی سفید خیلی سرد شود، می تواند تبدیل به نوعی چربی قهوه ای شود، و اسمش را هم چربی بژ گذاشته اند. چربی بژ هم می تواند مثل چربی قهوه ای برای تولید حرارت استفاده شود.

دکتر فلیپ کرن، یکی از محققان دانشگاه پزشکی کنتاکی در لکسینگتون می گوید: ما تصمیم داشتیم بررسی کنیم که انسان ها می توانند در مواجهه با سرما چربی های سفیدشان را به چربی بژ تبدیل کنند یا نه. بافت قهوه ای چربی، می تواند یک دفاع قوی در برابر چاقی باشد. وجود این نوع چربی در بدن، در مقایسه با هنگامی که چربی بصورت چربی اضافه ذخیره شده باشد، باعث خواهد شد تا کالری بیشتری سوزانده شود.


منبع:http://tandorosti.akairan.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد