شیردهی در بارداری، برای جنین ضرر دارد یا کودک؟ - بارداری


تاریخ : یکشنبه,۲۹ شهریور ۱۳۹۴ تعداد بازدید :1496

اگر خانمی در دوران شیردهی ( کودک هشت ماهه) متوجه شود حامله است. آیا باید شیردهی را قطع کند؟ اگر قطع نکند برای جنین مشکل پیش می آید یا نه؟ و آیا می توان همزمان هم شیر داد و هم حامله بود و برای هیچ کدام ضرر وارد نشود؟

پاسخ: با توجه به این که بارداری های پشت سر هم سبب می شود که فرد در معرض سوء تغذیه و کمبود مواد مورد نیاز بدن شود، از طرفی نزدیکی بارداری ها، سبب اختلال در روابط عاطفی مادر با شیرخوار می شود توصیه می شود فاصله مناسب بین بارداری ها حفظ شود.

 این کار هم سبب می شود بدن فرد در وضعیت مطلوب قرار گیرد و هم رابطه عاطفی شیر خوار و نیز تغذیه وی به خوبی حفظ شود. ولی در فردی که در دوران شیر دهی باردار شده باشد، نیازی به قطع شیردهی نیست. میزان شیر ممکن است کمی کم شود ولی بهتر از تا اواخر دوران بارداری ادامه پیدا کند.


منبع: نی نی بان

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید چند تمرین برای درمان افتادگی سینه سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد