رپورتاژ آگهی | انواع و بهترین کمپرسور

انواع و بهترین کمپرسور


تاریخ :یکشنبه,۲۰ بهمن ۱۳۹۸
تعداد بازدید :321


یکی از مهم ترین فاکتورهایی که شما برای خرید دستگاه های سرمایشی این است که بتوان انواع و بهترین کمپرسور را شناسایی کنیم .

کولرگازی بانه یکی از محصولات تهویه مطبوع است که قابلیت سرمایش و گرمایش را دارد و در انواع و اشکال مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها از سیکل تبرید پیروی می کنند که اصلی ترین اجزای آن، کمپرسور، کندانسور ، شیر انبساط و اواپراتور است. اجزایی مختلفی در کولرگازی اجنرال وجود دارد که به صورت هماهنگ با هم کار می کند تا سرمایش را ایجاد و محیط اتاق را خنک و مناسب نماید.

کمپرسور با مصرف انرژی الکتریکی، گاز مبرد را از اواپراتور مکش می کند و سپس آن را فشرده ساخته و وارد کندانسور می نماید. کمپرسورها قطعاتی هستند که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز، باعث افزایش فشار آن می شوند. در این دستگاه ها ، نقش اصلی را همین کمپرسورها بازی می کنند و از لحاظ ساختاری کاملا مشابه کمپرسور یخچال ها هستند. کمپرسور ها با توجه به ظرفیت و اقلیم و نوع دستگاه دارای انواع مختلفی هستند که در کولر گازی به طور معمول عبارتند از :

  • کمپرسور پیستونی
  • کمپرسور روتاری
  • کمپرسور اسکرال

پس می توان گفت شناختن انواع و بهترین کمپرسور برای خرید این دستگاه ها مفید است .کمپرسور پیستونی (یا رفت و برگشتی) مدل قدیمی کمپرسور است که هم در یخچال و هم در کولرگازی وایت وستینگ هاوس استفاده می شود . معمولا سر و صدای زیادی دارد و بازدهی ان خوب نیست. کمپرسور پیستونی بر اساس حرکت پیستون داخل سیلندر کار می کند. کمپرسور پیستونی قدرت زیادی دارد و برای مناطق گرم و مرطوب یا استوایی ، این دستگاه ها با کمپرسور پیستونی مناسب است و مثلا برای مناطق جنوبی پیستونی معقول تر است چون کمپرسور پیستونی تحمل دمای بالا رو دارند .


منبع:

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد