تنها ورزشی که هوش تان را زیاد می کند!


تاریخ :دوشنبه,۲۷ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1099


محققان دریافته اند دویدن تنها برای کاهش وزن و تناسب اندام مناسب نیست و می تواند اثراتی منحصر به فرد در مغز افراد ایجاد کند.

به گزارش بهداشت نیوز از جمله مهمترین اثرات دویدن می توان به افزایش فعالیت در منطقه کنترل یادگیری، هیپوکامپ مغز اشاره کرد.

بررسی ها نشان می دهند ورزش های هوازی باعث افزایش میزان نورون های مغزی در ناحیه هیپوکامپ می شوند. ورزش هوازی با شدت بالا حتی در یک بازه زمانی کوتاه می تواند باعث تقویت قوه ادراک و یادگیری در افراد شود.

از جمله مزایای ورزش دو، افزایش اثربخشی بر بخش های مغز حتی در دوران بزرگسالی و سالمندی در افراد است.

کارشناسان به ویژه انجام ورزش های هوازی از جمله دو را در زمان هایی که افراد به سطح تمرکز بالا احتیاج دارند مثل هنگام امتحانات، مصاحبه شغلی و یا انجام کارهای نیازمند به سطح تمرکز و هوشیاری بالا سودمند می دانند.

در عین حال پژوهشگران توصیه می کنند افراد در هوای پاکیزه به ورزش دو بپردازند، در حین دویدن و برای جلوگیری از کاهش ذخایر مایعات بدن آب به همراه داشته باشند و در صورت ابتلا به مشکلات قلبی یا ریوی و آسم های تنفسی حتماً با پزشک متخصص قبل از اقدام به ورزش دو مشاوره نمایند


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد