موسیقی‌ای برای سوزاندن کالری بیشتر - ورزش


تاریخ : دوشنبه,۲۵ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید :1054

اگر تاکنون پیش آمده باشد که هنگام رفتن به باشگاه هدفن خود را فراموش کنید و یا بدتر از آن صبح، هنگام راه رفتن گوشی‌تان خاموش شود، می‌دانید که ورزش کردن بدون موسیقی چقدر می‌تواند عذاب‌آور باشد. باید گفت به‌تازگی علم ثابت کرده است گوش دادن به ضرب‌آهنگی خاص سبب می‌شود تا نتیجه بهتری از ورزش کردن بگیرید.

محققان ایتالیایی برای خانم‌هایی که از دوچرخه ثابت استفاده می‌کردند، موسیقی پخش کرده و متوجه نکته حیرت‌آوری شدند: هنگامی‌که ضرب‌آهنگ موسیقی بین 150 تا 170 ضرب‌ در دقیقه باشد، ضربان قلب داوطلبان بالا رفته (75 درصد از حداکثر ضربان) و وارد محدوده کالری سوزی می‌شود. به گفته این خانم‌ها بالا بردن سرعت بدون گوش دادن به موسیقی مناسب بسیار سخت‌تر است.

این یافته تحقیقات مارک فنتون، یکی از اساتید برجسته دانشگاه فریدمون را تائید می‌کند که می‌گفت هنگامی‌که گامموسیقی افت می‌کند، کیفیت تمرین نیز کاهش می‌یابد. به گفته او موسیقی با ضرب‌آهنگ تند کیفیت تمرین‌هایی که به حرکت‌های تکرارشونده نیاز دارند مانند دویدن، راه رفتن، دوچرخه‌سواری و غیره را افزایش می‌دهد. همچنین به گفته کاترینا شو که یک مربی بدن‌سازی است موسیقی به افراد این قدرت را می‌دهد تا بیشتر فعالیت کنند؛ همچنین باعث می‌شود فرد خود را با ضرب‌آهنگ موسیقی تطبیق داده و وارد محدودی کالری سوزی شود.

برای این منظور می‌توانید برای خود یک لیست از آهنگ‌های مناسب تهیه‌کرده و هنگام ورزش کردن به آن گوش کنید. بهتر است گام این موسیقی‌ها حداقل 150 ضرب‌ در دقیقه باشد.


منبع: http://nikoo.com

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد