افزایش خطر سکته با این مدل خواب


تاریخ :شنبه,۲۴ فروردین ۱۳۹۸
تعداد بازدید :894


یک تحقیق جدید می گوید، خواب بسیار کم یا بسیار زیاد می تواند خطر ابتلا به سکته را افزایش دهد. براساس این تحقیق، بی خوابی و پرخوابی به این دلیل که خون رسانی به مغز را قطع می کنند هر دو، خطر ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهند.

به گزارش بهداشت نیوز:شواهد نشان می دهد سایر اختلالات خواب، شامل سندرم پای بی قرار و آپنه خواب، با خطر سکته ارتباط دارد و بهبود بیماران مبتلا به سکته را با مانع مواجه می کند. هرچند اختلالات خواب بعد از سکته های مغزی، چیز معمولی است، اما بیماران کمتری در این زمینه آزمایش می شوند. محققان می گویند یافته های ما نشان می دهد این شیوه باید تغییر کند، چراکه احتمال بیشتری وجود دارد افراد مبتلا به اختلالات خواب، سکته دیگری را تجربه کنند یا نتایج منفی دیگری نسبت به افرادی که مشکلات خواب ندارند، نشان بدهند.

اختلالات خواب به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: مشکلات تنفس به هنگام خواب و اختلالات خواب و بیداری. مشکلات تنفس هنگام خواب مثل آپنه خواب، تنفس فرد را زمان خواب مختل می کنند و اختلالات خواب و بیداری مثل بی خوابی و سندرم پای ناآرام، بر مدت زمان خواب فرد تاثیر می گذارند. محققان اطلاعات به دست آمده از ۲۹ مطالعه را که بر سکته های مرتبط با اختلالات خواب تمرکز داشت کنار یکدیگر گذاشتند و نتیجه گرفتند که کم خوابی و پرخوابی هر دو می توانند خطر سکته را افزایش بدهند. براساس این یافته ها، میان مشکلات تنفس در خواب با خطر سکته و روند بهبود از سکته ارتباط وجود دارد؛ در حالی که شواهد کمتری بر این که اختلالات خواب ـ بیداری نیز می توانند خطر سکته را تشدید کنند، دلالت دارند.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد