ام اس ۵ سال قبل از حمله اش خبر می دهد، چگونه متوجه شویم؟


تاریخ :دوشنبه,۱۶ مهر ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1450


محققان کانادایی کشف کرده‌اند که در افراد مبتلا به بیماری ام‌اس یا اسکلروز چندگانه (Multiple sclerosis) علائم یا موارد هشدارآمیزی، پنج سال پیش از شروع بیماری زمینه خطر را به فرد اعلام می‌کند.

 

به گزارش بهداشت نیوز، محققان کانادایی کشف کرده‌اند که در افراد مبتلا به بیماری ام‌اس یا اسکلروز چندگانه (Multiple sclerosis) علائم یا موارد هشدارآمیزی، پنج سال پیش از شروع بیماری زمینه خطر را به فرد اعلام می‌کند.

 

ام‌اس یک بیماری خودایمنی محسوب می‌شود که در آن بدن به پوشش محافظی به نام «میلین» در اطراف سلول‌های مغز حمله می‌کند. محققانی از دانشگاه بریتیش‌کلمبیا در ونکوور کانادا طی پژوهشی که جزئیات آن در Lancet Neurology منتشر شده، سوابق ۱۴هزار نفر از اشخاص مبتلا به این بیماری را به مدت بیش از یک دوره ۲۰ساله مورد بررسی قرار دادند و آنها را با سوابق سلامتی ۷۲هزار فردی مقایسه کردند که دچار این بیماری نبودند.

 

این گروه به دنبال چیزی بودند که از آن با عنوان علائم اولیه (prodrome) یاد می‌شود و عبارت از مجموعه نشانه‌هایی است که در مراحل ابتدایی ابتلا به بیماری بروز می‌کند.علائم اولیه برای برخی بیماری‌های دیگر مرتبط با اعصاب، همچون پارکینسون و آلزایمر، تاکنون شناسایی شده است.به گفته «هلن ترملت»، نویسنده ارشد این تحقیق، «وقتی بیماری‌های مغزی تباه‌کننده (degenerative) علائم اولیه خود را نشان می‌دهند، مشخص می‌شود که اتفاقی در حال رخ دادن است».تشخیص این نشانه‌های آغازین سرنخ‌هایی از بیماری را به دست می‌دهد که ممکن است منجر به شکل‌گیری تحقیقات جدیدی در زمینه کشف علل یا عوامل محرک بیماری شود


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


پاسخ
avator
محمدعلی
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۴۱
این مقاله بسیار گنگ و بدون اطلاعاتی بود که خواننده بتواند لااقل اطلاعات کمی از این تحقیقات دریافت نماید ! نگارنده یا نمیخواسته که اطلاعات بدهد یا اینکه خود نگارنده این مقاله هم چیزی در مورد این تحقیقات نمیدانسته است!؟ زیرا بیشتر تحقیقات پزشکی که امروزه در دنیا به نتیجه میرسند قبل از اینکه اعلام شوند و به بیماران عرضه گردند توسط شرکتهای بزرگ داروسازی و کارترها و مافیای پزشکی جمع آوری و حتی محققانشان نیز سربنیست میشوند! زیرا امروزه و با پیشرفت بیماریها و اینکه همه روزه برتعداد مبتلایان اضافه میگردد درآمد شرکتهای داروسازی و مافیای پزشکی آنقدر زیاد هست و چنان در مجموعه ها و شرکتهای تحقیقاتی دولتی و خصوصی رخنه کرده اند که هرگونه پیشرفتی را چون بزررشان هست در نطفه خفه میکنند!؟؟؟


  star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
  هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد