علائم هشدار دهنده گردش خون ضعیف


تاریخ :جمعه,۱۲ خرداد ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1487


برای درمان گردش خون ضعیف از نشستن مداوم بیش از ۲۰ دقیقه خودداری کرده و حداقل روزی ۳۰ دقیقه در اکثر روزهای هفته ورزش کنید.

به گزارش «بهداشت نیوز» همانطور که می‌دانید گردش خون نقش حیاتی را در سلامت اعضای بدن ایفا می‌کند به طوری که گردش خون باید به تناسب سن در حد متوسط و متعادل باشد زیرا شدت و ضعف گردش خون هر دو به یک اندازه خطرناک هستند.

خون، مواد غذایی و اکسیژن را به همه قسمت‌های مختلف بدن منتقل می‌کند، اما اگر گردش خون و روند خون رسانی ضعیف باشد ممکن است سلامت فرد را به خطر بیافتد؛ معمولا گردش خون ضعیف دلایل متعددی دارد اما مهم آن است که متوجه علائم هشدار دهنده‌ی آن باشید و در صورت نیاز اقدامات لازم را برای بهبودی وضعیت خود انجام دهید.

نقطه‌های ملتهبی که گاهی اوقات بر روی پوست قرار می‌گیرند و به راحتی از بین نمی‌روند بر اثر گردش خون ضعیف در فرد ایجاد می‌شود و زنان باردار باید توجه داشته باشند که در صورت بروز چنین عاملی سریعا برای رفع این مشکل اقدام کنند.

 

اگر دریچه‌هایی که در رگ‌ها، خون را به سمت بالا می‌فرستند ضعیف شوند، فشار و لخته‌های خونی را در رگ‌ها ایجاد می‌کنند. این مسئله منجر به پیچ خوردن و التهاب رگ‌هایی که در زیر پوست هستند، می‌شود.


در این صورت شاید پس از مدت طولانی نشستن، احساس درد کرده یا هر از گاهی در طول روز خارش بر بدن را احساس کنید همچنین لازم به ذکر است که این گونه رگ‌های واریسی در ناحیه قوزک بیشتر دیده می‌شود.


اگر در دوران بارداری شاهد ریزش مو و سستی ناخن‌ها هستید علت اصلی آن می‌تواند گردش خون ضعیف باشد.

اگر گردش خون به طور منظم در بدن جریان پیدا نکند، ممکن است مو‌ها‌یتان به تدریج خشک و نازک، و ناخن هایتان سست و به راحتی جدا شوند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته توانایی بدن‌تان در شناسایی و مبارزه با عوامل بیماری‌زا وسالم نگه داشتن بدن تان نیز می‌تواند تحت تاثیر کندی جریان خون قرار گیرد. ممکن است به دلیل ضعف پادتن‌ها به راحتی دچار بیماری‌های مختلف شوید؛ هم‌چنین زخم‌ها و جراحات بدن‌تان بسیار کندتر از معمول بهبود می‌یابند.

 


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد