پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016


تاریخ :جمعه,۲۸ آبان ۱۳۹۵
تعداد بازدید :2305


مردم دنیا با همه تفاوت های شان در مجموع سلیقه های نسبتا یکسانی دارند و این را می شود از برنامه های موبایلی پرطرفدار فهمید.
 
هفته نامه همشهری جوان - محمد تقی حاجی موسی: مردم دنیا با همه تفاوت های شان در مجموع سلیقه های نسبتا یکسانی دارند و این را می شود از برنامه های موبایلی پرطرفدار فهمید. برای مثال این طور نیست که در کل دنیا اپلیکیشن های وضع آب و هوا اول باشند ولی در کشور ما هیچ استقبالی از این برنامه ها صورت نگیرد که برعکس، الان هر کسی که یک گوشی هوشمند دارد، حداقل یک اپلیکیشن پیش بینی وضعیت آب و هوا هم دارد که تازه روی صفحه اول هم هست و کنار ساعت همیشه مورد توجه است.

پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 
 
به جز این مثال، در باقی موارد هم تقریبا یک وحدت رویه وجود داردو انگار که دغدغه همه آدم ها در تمام کره زمین این روزها بسیار شبیه به هم شده و اگ رمی خواهید بیشتر از این حس مشترک بدانید، به لیست اپلیکیشن های موبایلی پرطرفدار سال 2016 تا این اواخر نگاهی بیندازید و ببینید چقدر با بقیه جمعیت جهان فصل مشترک و البته app مشترک دارید.

I Weather

پرطرفدارترین برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوا و البته احتمالا بهترین آن که روی گوشی بسیاری از مردم دنیا نصب است و قابلیت های زیادی دارد اما مهم ترین ویژگی اش در سادگی طراحی، نشان دادن وضع فعلی هوا، پیش بینی آن تا 12 هفته دیگر، رادار و بعضی چیزهای بامزه دیگ راست و تازه کاربران می توانند خودشان هم تغییراتی در آن ایجاد کنند و علاوه بر موارد عادی هشدارهای هوای بد را هم دریافت کنند و توسط راداری که در برنامه وجود دارد، از نزدیک شدن توفان ها و گردبادها مطلع شوند.

همان طور که گفته شد، سادگی طراحی این اپلیکیشن مهم ترین ویژگی آن است که به کاربرانش اطلاعات بی خودی نمی دهد و همه چیز را فقط درباره آب و هوا به او می گوید. نسخه رایگان این برنامه تمام این قابلیت ها را دارد و تنها مزیت نسخه پولی آن که 1.99 دلار قیمت دارد، این است که بدون تبلیغات است و پنجره و تب اضافی کنارش وجود ندارد.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
Google Apps

باز هم گوگل و گوگلی ها که در جایگاه پرطرفدارهای دنیا قرار دارند. دومین اپلیکیشن پر استفاده اندروید در سال 2016 گوگل درایو بوده که یک حافظه مجازی ابری به اندازه 15 گیگابایت را مفت مسلم به کاربرانش می دهد و این طوری کاربر می تواند کلی فایل را با دیگران به اشتراک بگذارد و تازه اگر کمش بود، حجم اضافی را هم بخرد.

بعد از گوگل درایو، گوگل مپ و برنامه Waze قرار دارند و این دومی یعنی Waze ظاهرا حسابی دل کاربرانش را برده بس که امکانات عجیب و غریب دارد. خود موتور جستجوی گوگل هم که دیگر جای صحبت ندارد و الان تقریبا هر کس بخواهد به دنبال جوبا چیزی باشد، آن را از گوگل می پرسد.

Google Play Music دیگر اپ پرطرفدار گوگلی است که خوراک موزیک بازهاست و البته نسخه پولی اش با شارژ ماهانه 9.99 دلار کلی امکانات دارد و به کاربرانش اجازه می دهد به یک آلبوم 35 میلیون قطعه ای از آهنگ های دنیا دسترسی داشته باشند که این تعداد در نسخه رایگان فقط 50 هزارتاست که همین هم خیلی زیاد است. گوش دادن به رادیوی اینترنتی از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
LastPass

یک برنامه مدیریت پسوورد که این روزها هر کسی چندین و چندتایش را دارد و همین تعداد بالا باعث می شود در برخی موارد آدم یادش برود که فلان اکانت چه پسوردی داشت یا فلان پسورد برای کدام اکانت بود و یک وقت هایی این مسئله حسابی مشکل ساز شود.
 
حالا این برنامه که قابلیت نصب روی موبایل را هم پیدا کرده و می تواند بین نسخه های دستکتاپ و موبایلی هماهنگ شود، به کاربرانش این امکان را می دهد که بدون نگرانی از فراموش کردن پسوردهای شان در سایت ها بچرخند و هر وقت مشکل داشتند از LastPass کمک بگیرند که همه این رمز عبورها را در خودش ثبت و ضبط کرده است.
 
علاوه بر این قابلیت، نرم افزار می تواند یک عالم رمز عبور با ضریب امنیتی بالا و غیرقابل هک شدن تولید کند که اختصاصی کاربر است و امکان ندارد مشابهی داشته باشد و همه اینها نشان می دهد که مردم دنیا چقدر به امنیت حساب های شان دقت دارند که این اپلیکیشن این قدر پرطرفدار شده است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
Pocket

خیلی وقت ها که افراد در حال گشت زنی در اینترنت هستند به موضوعات و مطالبی بر می خورند که برای شان جذاب است اما همان موقع حالش را ندارند بخوانند و بعدا هم ممکن است یادشان برود که آن مورد را کجا پیدا کرده بودند. در چنین مواقعی اپلیکیشن Pocket چاره کار است و وظیفه اش این است که موضوعات مورد علاقه شما را در جایی انبار کند تا هر وقت حال را داشتید بروید سر وقت شان و آنها را بررسی کنید. کار کردن با این برنامه بسیار ساده است و به خصوص موقع چک کردن صفحات اجتماعی که مطالب در آنها زیاد و پشت سر هم هستند خیلی به کار می آید. این اپلیکیشن مثل بیشتر اپ های پرطرفدار، رایگان است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
PocketCasts

عده ای هستند که خیلی حوصله خواندن متن را ندارند و ترجیح می دهند همه چیز را به صورت صوتی یا همان پادکست گوش کنند و در جریان اخبار قرار بگیرند. این افراد که تعدادشان هم کم نیست شاید وقت نکنند همه این پادکست ها را همان موقع گوش کنند و برای دانلود آنها بهترین راه استفاده از اپ Pocket Casts است که نه تنها پادکست های تمام صوتی بلکه نسخه های ویدئویی را هم پشتیبانی و دانلود می کند و از نظر کاربری هم بسیار ساده طراحی شده و گزینه اول دوستداران پادکست برای دانلود است. البته این اپلیکیشن رایگان نیست و قیمتش 3.99 دلار است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
Solid Explorer

پیدا کردن فایل ها توی گوشی و تبلت هایی که پر شده از برنامه ها و فایل و فولدرهای مختلف، کار چندان ساده ای نیست اما Solid Explorer آن را مثل آب خوردن انجام می دهد و تازه این امکان را دارد که در حافظه ابری هم دنبال گمشده شما بگردد و پیدایش کند. 

باز هم طراحی ساده حرف اول را می زند و اصلا همین سادگی است که آن را جزء پرطرفدارهای سال 2016 قرار داده است. این اپلیکیشن رایگان نیست و نسخه کاملش 2.99 دلار قیمت دارد، البته یک نسخه آزمایشی 14 روزه هم موجود است که هر کسی استفاده کرده پشیمان نشده و رفته نسخه اصلی را خریده است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
Wunderlist

کسانی که خیلی سرشان شلوغ است معمولا یادشان می رود که چه کاری را باید انجام می دادند و با کی قرار داشتند. حالا که بسیاری دچار این مشکل هستند، پس باید دنبال اپلیکیشنی باشند که نظمی به اوضاع شان بدهد و wunderlist پرطرفدارترین آنهاست. نسخه معمولی این اپلیکیشن فقط حالت یادآوری دارد و حتی می شود ساعت بیرون گذاشتن آشغال ها را هم به آن داد تا بعدا یادآوری کند اما نسخه پولی قابلیت های دیگری دارد که به درد امور پیچیده تر و کارهای پرترافیک می خورد و می توان کلی برنامه را واردش کرد و مطمئن بود هیچ کدام فراموش نخواهد شد. قیمت نسخه کامل، 4.99 دلار برای هر ماه است.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016
 

 
Zedge

بعد از این همه برنامه رسمی و عصاقورت داده نوبت می رسد به آخرین اپلیکیشن پر طرفدار که کاملا جنبه سرگرمی دارد و پر  است از تصاویر پس زمینه، آلارم های مختلف و یک عالم گزینه دیگر که جزء جدایی ناپذیر هر گوشی هوشمندی هستند و یک جورهایی به آن هویت می دهند.

Zedge این قابلیت را دارد که به مناسبت های مختلف مثل تعطیلات و اعیاد، آیتم های جدید و گوناگون به شما پیشنهاد بدهد و نگذارد که حوصله کاربرانش سر برود و زنگ موبایل شان تکراری باشد.
 
پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی سال 2016

منبع:برترین ها

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد