چای بابونه طول عمر زنان را افزایش میدهد


تاریخ :شنبه,۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1262


بابونه گیاهی است که در بیشتر موارد استفاده های دارویی دارد البته جدیدا محققان در یک تحقیق جدید به تاثیر بابونه بر افزایش طول عمر در زنان رسیده اند.

طبق یک تحقیق جدید، نوشیدن چای بابونه می تواند به طول عمر بیشتر در زنان کمک کند.

محققان دانشگاه تگزاس دریافته اند که نوشیدن چای بابونه موجب کاهش خطر مرگناشی از هر علتی در زنان ۶۵ سال و بالاتر تا ۲۹ درصد می شود.

«برت هاوری»، سرپرست تیم مطالعه، در این باره می گوید: «ما از یافتن چنین رابطه ایی بینبابونه و کاهش مرگ و میر متجب نشدیم.»

گیاه بابونه یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین گیاهان دارویی اثبات شده در جهان بوده و برای انواع گوناگونی از کاربردهای درمانی پیشنهاد شده است. در حال حاضر به عنوان یکداروی گیاهی در مکزیک و در بین آمریکایی های مکزیکی تبار مورد استفاده واقع می شود.

برای انجام این مطالعه، محققان داده های مربوط به بیش از ۱۶۰۰ زن و مرد از جمعیت هیسپانیک را برای مطالعه اپیدمیولوژیک افراد مسن جمع آوری کرده و مورد تحلیل قرار دادند. جمعیت مورد مطالعه آمریکاییان مکزیکی تبار ۶۵ سال و بالاتر از پنج ایالت جنوب غربی آمریکا از جمله تگزاس بودند. ۱۴ درصد این افراد چای بابونه می نوشیدند.

البته به گفته محققان هنوز دلیل ارتباط بین مصرف بابونه و کاهش مرگ و میر مشخص نیست.

داده ها نشان داد که مصرف بابونه با کاهش ۲۹ درصدی خطر مرگ ناشی از هر علتی در زنان در مقایسه با غیرمصرف کنندگان مرتبط بود. این تاثیر در مردان مشاهده نشد.


منبع:http://madaraneh.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد