انار از دیدگاه طب سنتی/ ضد خارش؛ تقویت‌کننده قوای جنسی - طب سنتی


تاریخ : دوشنبه,۲۵ مرداد ۱۳۹۵ تعداد بازدید :641

انار از منظر طب سنتی در گروه میوه‌ها قرار می‌گیرد. مزاج انار شیرین، سرد و تر است، و از زنجبیل پرورده و انار ترش به‌عنوان مُصلح آن استفاده می‌شود. مزاج انار ترش نیز سرد و خشک است و می‌توان از عسل به‌عنوان مُصلح آن استفاده کرد.


انار به‌طور کلی دارای ویژگی‌های مختلفی است که از بین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: قلیل‌الغذا، تولیدکننده خلط صالح، بازکننده انسداد، ادرارآور و نفاخ. استفاده از این میوه مهم برای تقویت کبد و طحال توصیه می‌شود. البته آن برای برطرف کردن زردی، درد سینه و سرفه گرم، گرفتگی صدا و خارش نیز مفید است.


مصرف انار موجب تقویت نیروی جنسی در گرم‌مزاجان می‌گردد. خوردن انار با پیه آن (پره‌های وسط آن) برای معده مفید است، اما خوردن آن بعد از غذا باعث فساد غذا و ضعف معده می‌شود. در ضمن، مصرف این میوه برای بیماران تب‌دار مضر به حساب می‌آید.


اگر می‌خواهید از انار برای برطرف کردن درد سینه و سرفه مزمن خشک استفاده کنید، باید این کار را انجام دهید: سر انار شیرین را سوراخ کنید، داخل آن را به‌دفعات با روغن بادام شیرین یا بنفشه پُر کنید تا جایی که دیگر گنجایش نداشته باشد، بعد آن را روی آتش بگذارید تا روغن را جذب کند و بعد آن را بمکید.


همچنین اگر می‌خواهید از انار برای افزایش قدرت بینایی استفاده کنید، باید این کار را انجام دهید: آب انار را در شیشه بریزید و آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا غلیظ شود. بعد آن را در چشم بکشید. هرچقدر آب انار بیشتر باقی بماند، بهتر است. 


منبع: http://www.salamatism.com

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد