یبوست را در ۳ دقیقه فقط با فشار چند نقطه از بین ببرید


تاریخ :یکشنبه,۱۸ فروردین ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1146


مدیرگروه طب چینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به انجام مطالعات متعدد مبنی برتأثیر طب سوزنی در درمان روده تحریک پذیر، اعلام کرد: بر این اساس اثربخشی طب سوزنی بر این بیماری اثبات شده و نتایج خوبی دربرداشته است.

به گزارش بهداشت نیوز دکتر حمیدرضا بهرامی به درمان یبوست با استفاده از طب سوزنی و طب فشاری اشاره کرد و گفت: مبنای کار در طب سوزنی فرو کردن سوزن های اختصاصی فلزی و بسیار نازک بدون ایجاد عارضه حساسیت در حدود ۴۰۰نقطه از بدن بیمار است که از این میان ۳۶۱ نقطه واقع بر مسیر مریدین ها و حدود ۴۰ نقطه نیز در خارج از این مریدینه هستند که به نام نقاط اضافی مشهور هستند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در توضیح طب فشاری نیز عنوان کرد: این طب در اصل یک زیرمجموعه از طب سوزنی است با دوتفاوت عمده; اول این که در طب فشاری ۷۰ تا ۸۰ نقطه پرکاربرد را از میان آن ۴۰۰ نقطه اشاره شده، استفاده می کنیم، نکته دیگر این که به جای استفاده از سوزن آن نقاط را فشار می دهیم و به این ترتیب به بهبود بیمار کمک قابل توجهی می شود.

وی افزود: بطورکلی در مواجهه با مشکلات گوارشی و از جمله یبوست و حتی تمامی بیماری ها، اولین پذیرش کننده های بیمار نیستیم و اگر هم اینگونه باشد، ناگزیریم که در کسوت پزشکی خود ظاهر شده و ابتدا تمام بررسی های لازم را در رابطه با مشکل بیمارو طی مسیر علمی تشخیصی را منطبق با مبانی طب کلاسیک انجام دهیم.

دکتر بهرامی خاطرنشان کرد: بهتر است هر نوع مشکل گوارشی همچون یبوست ابتدا از سوی متخصصان داخلی یا فوق تخصص گوارش بررسی شود و چنانچه متخصص به این نتیجه برسد که یبوست ناشی از بدخیمی روده بزرگ و علامتی از بیماری دیگر نیست و از نوع اولیه است و به این ترتیب تمام مراحل تشخیصی در کنار درمان عامل اصلی ایجاد کننده ی یبوست منطبق بر پروتکل های استاندارد جهانی انجام شده، از طب سوزنی به عنوان یک روش مکمل در درمان یا مدیریت وضعیت یبوست بیمار می توان استفاده کرد که تاثیر این روش در مطالعات متعدد علمی به اثبات رسیده است.

مدیرگروه طب چینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بطورمعمول برای درمان، ۱۲ جلسه بصورت روز درمیان در نظر گرفته می شود اما بسته به شرایط بیمار، ممکن است این فاصله کمتر یا بیشتر شود.

به گفته این متخصص، طب سوزنی یک درمان مکمل است و هیچ گاه نباید آن را خط اول درمان دانست.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد