یبوست و نفخ دارید؟ با این آبمیوه‌های ترکیبی در بدن‌تان غوغا به پا کنید!


تاریخ :شنبه,۴ آذر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :2222


آب، آب، آب. آن قدر آب بخورید تا از آب سیراب شوید. آن وقت بدن‌تان عملکرد طبیعی خود را پیدا می‌کند. چون سموم دفع می‌شود. دستگاه گوارش کاملا تمیز و پاک می‌شود. از یبوست خبری نیست. نفخ شکم وجود نخواهد داشت و از همه مهم‌تر وزن متعادل و اندام متناسب می‌شود. بعضی ها آن قدر بدن‌شان کمبود آب دارد که حتی با خوردن ۸ تا ۱۰ لیوان آب باز هم احساس می‌کنند تشنه هستند. دلیل آن فقط این است که سال‌ها آب کافی ننوشیده‌اند.

خیلی‌ها رغبت نمی‌کنند به طرف یخچال بروند و آب بنوشند یا طعم خالی آب انگیزه ای برای نوشیدن آب به آن‌ها نمی‌دهد. هنگام تشنگی اغلب این احساس را با گرسنگی، نیاز به نوشیدن چای یا قهوه اشتباه می‌گیرند و در نتیجه نوشیدنی غیر از آب می‌خورند.

امروز در نت‌نوشت در ادامه مطالبی که در باره فایده های بی‌شمار آب، روزه آب و سم زدایی بدن نوشتیم، یک مطلب ویژه برای تهیه انواع آب‌های دتوکس یا سم زدا داریم. این آب ها علاوه بر تامین آب بدن و تشویق شما به نوشیدن این ماده جادویی، کمک‌تان می‌کند وزن کم کنید، یبوست و نفخ شکم که از عوامل چاقی شکم است نداشته باشید. واژه سم زدایی را در بخش سلامت نت‌نوشت دنبال کنید تا ببینید چه قدر بدن‌تان به سم زدایی نیاز دارد.

سیب سبز و  نعنا

سیب سبز و نعنا علاوه بر خاصیت سم زدایی بدن سرکوب کننده اشتها هستند. نوشیدن آبی که این دو ترکیب را در خود دارد بخوبی اشتهاهایتان را کنترل می‌کند. خبر خوب برای مبتلایان به رفلاکس معده این که بهترین راه استفاده از خواص نعنا از طریق این آب است. چون در شرایط عادی خوردن نعنا و عرق نعنا هر چه قدر برای سندروم روده تحریک پذیر خاصیت درمانی دارد، متاسفانه باعث تشدید بیماری رفلاکس می‌شود. یک عدد سیب سبز ( فقط دانه‌ها را جدا کنید) و ۶ تا ۱۰ برگ نعنا برای تهیه این ترکیب کافی است.

سیب قرمز و دارچین

دارچین هم داروی طبیعی چربی سوزی است. پس گاهی یک عدد سیب قرمز را به همراه یک تکه چوب دارچین به اندازه یک بند انگشت در آب بیندازید تا از طعم و خواص این ترکیب استفاده کنید.

خیار و کیوی و نعنا

برای درست کردن این آب یک خیار، یک کیوی و حدود ۵ تا ۶ برگ نعنا کافی است. خیار را فقط بشویید، نیازی به پوست گرفتن و کندن سر آن نیست. در طب سنتی ایران برای جلوگیری از تاثیر طبع سرد خیار، سر آن را که دارای خاصیت گرمی است می‌خورند. کمی تلخ است. ولی در ترکیب با آب فقط خاصیت آن را بیشتر می‌کند و از تلخی خبری نیست. ترکیب خیار، کیوی و نعنا جادوی تقویت سیستم ایمنی بدن است. این آب سرشار از ویتامین ‌C علاوه بر زیبایی پوست نفخ شکم را هم برطرف می‌کند و شما نگران پوشیدن لباس های مورد علاقه‌تان نخواهید بود. پس اگر قرار است مهمانی بروید از دو سه روز قبل این آب را تهیه و بنوشید.

گریپ فروت و نعنا

یبوست و نفخ

اکثریت قریب به اتفاق می‌دانند گریپ فروت میوه لاغری است. به همین دلیل متخصصان تغذیه آن را ماشین لاغری نامیده اند. این میوه پاییزی که این روزها به راحتی می‌توانید تهیه کنید سرشار از فیتوکمیکال ها است که ترکیبات زیست فعال چربی سوز این میوه زیبای پاییزی است. نعنا هم  به دلیل مفید بودن برای روده ها و خاصیت ضد نفخ و احساس سیری همراه با گریپ فروت یک ترکیب جادویی دیگر برای شما است تا هم از نفخ شکم رها شوید و هم با سرعت بیشتری وزن کم کنید. برای این ترکیب یک عدد گریپ فروت را چهار قطعه کرده و همراه با ۶ تا ۱۰ عدد برگ نعنا در یک بطری آب معدنی یا پارچ آب بریزید.

پرتقال و لیمو ترش

بعضی ها این آب را با لیمو شیرین هم درست می‌کنند. یعنی سه میوه حاوی ویتامین C را در کنار هم برای چربی سوزی و کمک به حرکات روده های تنبل استفاده می‌کنند. ولی از آن جا که لیموشیرین خیلی سریع تلخ می‌شود اگر دوست داشتید آن را اضافه کنید. کافی است یک پرتقال و یک لیمو ترش ( و اگر دوست داشتید یک لیموشیرین ) را نصف یا چهار قسمت کرده در یک پارچ آب بگذارید. این ترکیب هم برای کسانی که به دلیل ناراحتی معده امکان خوردن پرتقال و لیموترش را ندارند عالی است.

آناناس

آناناس خاصیت های بی‌شماری دارد که یکی از آن ها درمان سرفه است. این میوه زیبای سرشار از ویتامین ‌C در این روزهای زمستانی با هوای آلوده سم زدای بسیار خوبی است. این میوه حاوی آنزیم بروملائین Bromelain است که خاصیت ضدالتهابی دارد. به همین دلیل نفخ شکم را برطرف می‌کند. پس اگر آناناس خریدید یک حلقه از آن را برش داده و در یک پارچ آب بریزید تا از خواص ضددرد، تقویت سیستم ایمنی و رفع نفخ آن برخوردار شوید. نیازی نیست پوست آن را جدا کنید.

انبه و زنجبیل

این دو ترکیب هم خوب بلدند چه طور سیستم ایمنی بدن را تقویت و نفخ دستگاه گوارش را از بین ببرند. زنجفیل یکی از مسکن های طبیعی برای از بین بردن سردرد و داروی ضد تهوع است. انبه هم با ویتامین C زیادش فوق‌العاده انرژی بخش است. نصف انبه و چند تکه زنجبیل را در یک پارچ یا بطری آب بریزید تا احساس آرامش و انرژی فراوان را با هم تجربه کنید.

تخم شربتی و لیموترش

یبوست و نفخ

ما ایرانی ها آن را با شکر به صورت شربت آن هم برای هوای گرم تابستان استفاده می‌کنیم. ولی سعی کنید همیشه این ترکیب را بدون شکر استفاده کنید. حالا که هوا سرد است یک قاشق تخم شربتی و یک عدد لیموترش نصف یا چهار قسمت شده یک ترکیب خوب برای رفع گرسنگی، تقویت سیستم ایمنی، کاهش وزن، کمک به کارکرد روده ها و رفع نفخ شکم است. از همه مهم تر این آب سم زدا انرژی بخش هم است. به جای تخم شربتی از دانه های ریحان هم می‌توانید استفاده کنید که هر دو به راحتی در عطاری‌ها موجود است. فقط قبل از نوشیدن حتما این ترکیب را هم بزنید.

کرفس و زنجبیل

کرفس به عنوان یک سبزی لاغر کننده و رفع یبوست مشهور است. زنجبیل هم که اثرات درمانی زیادی مثل رفع تهوع، درمان انواع سردرد، رفع سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. حالا اگر یک شاخه کرفس را درشت خرد کرده و با چند قطعه زنجبیل در یک بطری یا پارچ آب بریزید می‌توانید تصور کنید چه ترکیب جادویی برای سلامت خودتان خلق کرده اید.

به چند نکته توجه کنید

اگر از آب معدنی استفاده می‌کنید قطعاتی که در این مقاله آمده برای یک بطری کافی است. پس بهتر است دو بطری را برای مصرف روزانه آماده کنید. کمی از آب بطری را بنوشید و به جای آن قطعات را اضافه کنید. اگر از آب لوله کشی و جوشیده شده استفاده می‌کنید، پارچی که ۴ تا ۵ لیوان گنجایش داشته باشد برای اندازه قطعات ذکر شده در این مقاله کافی است. در این صورت هم بهتر است از دو پارچ آب استفاده کنید.اگر شاغل هستید می‌توانید قبل از رفتن سرکار یک بطری یا پارچ را تهیه کنید تا موقع برگشت به خانه آب خوشمزه سم زدا و سلامت بخش تان را آماده داشته باشید. بطری یا پارچ دیگر را شب تهیه کنید تا صبح ها آب درمان گرتان در دسترس تان باشد.

ترکیب آب های سم‌زدا یا دتوکس نیاز به چند ساعت زمان دارد. پس وقتی آن را تهیه کردید در یخچال بگذارید تا طبق خاصیت اسموزی یا گذرندگی Osmosis ترکیبات موجود در سبزیجات و میوه‌ها به درون آب نفوذ کند. زمان شب تا صبح یا برعکس باعث می‌شود تا کلیه خواص میوه‌ها و سبزی‌ها وارد آب شود.

همیشه از یک حد تعادل استفاده کنید تا طعم آب یک مزه ملایم باشد.

اگر دوست دارید این ترکیب را به خارج از خانه ببرید که ایده بسیار خوبی است، بعد از چند ساعت قطعات را جدا کرده، فقط آب را در قمقمه یا فلاکس آب تان بریزید. در مورد تخم شربتی مشکلی نیست می‌توانید ترکیب آن را ببرید. فقط لیمو را جدا کنید.

برای تاثیر بیشتر سعی کنید هر روز فقط یک نوع آب تهیه کنید و بنوشید.

بطری آب های معدنی را فقط یک بار استفاده کنید و دور بریزید. این بطری‌ها از ماده ای به نام پت ساخته شده‌اند که استفاده مکرر از آن‌ها مضر است.

خوشحال می‌شویم تجربه‌های خود را از آب های دتوکس با ما در میان بگذارید. اگر شما هم ترکیب دیگری می‌شناسید حتما معرفی کنید تا همه بتوانند از آن استفاده کنند


منبع:نت نوشت(پوران ریاضی پور)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد