اگر نمی خواهید سرماخوردگی را در زمستان تجربه کنید این قرص مکمل را مصرف کنید


تاریخ :دوشنبه,۱ آبان ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1289


بر خلاف تصور ما تاثیر ویتامین c ارتباطی به جلوگیری از سرما خوردگی و یا کاهش شدت آن ندارد. مطالعات نشان داده اند که مصرف منظم ویتامین c در درمان سرماخوردگی تاثیر ناچیزی داشته، و میزان ابتلا به آنرا فقط به اندازه ۸% کاهش می دهد.

یکی از دغدغه های ما در فصل سرما، یافتن راهی برای جلوگیری از سرماخوردگی خود و خانواده مان است. معمولا طبق آن چه که شنیده ایم، برای این که سرما نخوریم به مصرف ویتامین c روی آورده و انتظار داریم که تاثیرات آن را مشاهده کنیم.

اما بر خلاف تصور ما تاثیر ویتامین c ارتباطی به جلوگیری از سرما خوردگی و یا کاهش شدت آن ندارد. مطالعات نشان داده اند که مصرف منظم ویتامین c در درمان سرماخوردگی تاثیر ناچیزی داشته، و میزان ابتلا به آنرا فقط به اندازه ۸% کاهش می دهد.

شما نمی توانید با مصرف منظم ویتامین c  از شدت سرما خوردگی تان کاسته و یا از ابتلا به آن ممانعت کنید. بلکه مصرف بیش از حد این ویتامین می تواند عامل ایجاد تهوع و اسهال شود.

مصرف روی و درمان سرماخوردگی

تحقیقات جدید پژوهشگران حاکی از آن است که ماده معدنی روی یا همان زینک می تواند در درمان و جلوگیری از سرما خوردگی ما را یاری کند. در نتیجه مطالعاتی که در این مورد انجام شده آمده است، بیمارانی که از روی استفاده کرده اند دوره سرماخوردگی کوتاهتر و علائم خفیف تری داشته اند. مصرف زینک یک انتخاب مناسب برای پیشگیری از سرما خوردگی شناخته شده است.

عنصر روی عملکرد سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد. طبق توصیه متخصصان، تاثیر مصرف روزانه ۱۵_۲۵ میلی گرم روی بر عملکرد سلول های t و دیگر سلول های ایمنی قطعی است. البته مصرف میزان کافی از عنصر روی بسیار اهمیت دارد، زیرا ممکن است که مصرف بیش از حد از مکمل زینک (روی) با عملکرد سیستم ایمنی تداخل یافته و مشکلاتی را ایجاد کند.

 

موا غذایی تامین کننده روی

برای تامین عنصر روی مورد نیاز برای بدن خود می توانید مواد غذایی ای همچون نخود فرنگی، قارچ، لوبیا، عدس، اسفناج، کلم بروکلی، تخمه کدو، جو دو سر، ماهی، خرچنگ، مرغ، جگر گوساله را در رژیم غذایی روزانه تان بگنجانید.

توجه داشته باشید که هر اندازه زمان پخت غذاها طولانی تر باشد میزان بیشتری روی از دست می دهد.

قرص های مکیدنی سرد مانند، eeze نیز می توانند در افزایش جذب روی به شما کمک کنند.


منبع:نت نوشت(فرشته رضایی)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد