رهایی از سردرد با این ماساژ ساده +عکس


تاریخ :شنبه,۲۵ فروردین ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1381


قطعاً هیچ چیزی نمی‌تواند بدتر از سردرد باشد، آن هم زمانی‌که حسابی سرتان شلوغ است و باید روی تمام کارهایتان تمرکز داشته باشید. این درد باعث می‌شود که از کار و زندگی عقب بیفتید و فقط به یک اتاق ساکت پناه ببرید. هیچ نگران نباشید؛ حتی بدترین سردرد دنیا را هم که داشته باشید ما به شما می‌گوییم که هیچ چیزی بهتر از طب سوزنی به تسکین سردردتان کمک نخواهد کرد.

به گزارش بهداشت نیوز: به احتمال زیاد شما هم علاقه زیادی به استفاده از سوزن و سوراخ‌سوراخ‌شدن ندارید؛ بنابراین در ادامه این مطلب، گروه فیتامین به شما راه‌های خلاصی از سردرد با تکنیک طب سوزنی، ولی بدون استفاده از سوزن را خواهد آموخت

نقاط حساس در طب سوزنی برای تسکین سردرد

در ادامه، لیستی از نقاط حساس در طب سوزنی را به شما یاد خواهیم داد. بدون شک، با فشار دادن این نقاط، بعد از چند دقیقه علائم سردردتان کمتر خواهد شد.

چگونگی فشاردادن نقاط حساس: هرکدام از این نقاط را با استفاده از انگشتان خود به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه فشار دهید.

۱ نقطه ین تانگ

نقطه ین تانگ را با نام «چشم سوم» نیز می‌شناسند. این نقطه، دقیقاً در فضای خالی بین دو ابرو و بالای بینی قرار دارد. اگر قصد دارید برای رهایی از سردرد، این نقطه حساس را فشار دهید، بهتر است با استفاده از انگشت به مدت ۳۰ ثانیه و به‌صورت دایره‌وار به این نقطه فشار بیاورید.

۲ نقطه زان ژو

این نقاط فشار، دقیقاً در کنار تاج ابروها قرار دارد. اگر می‌خواهید هر دو قسمت را فشار دهید، بهتر است با دو انگشت خود به‌صورت دایره‌ای به نقاط زان ژو فشار بیاورید. این ماساژ، علاوه‌بر تسکین سردرد، باعث تقویت قوه بینایی و تخلیه عفونت‌های داخل بینی خواهد شد.

۳ نقاط ینگ ژانگ

این دو نقطه حساس، دقیقاً بالای لب‌ها و در امتداد استخوان گونه قرار گرفته‌اند. ابتدا هر دو نقطه را یافته و به مدت یک دقیقه با انگشتان خود ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود استرس و تنش در وجود شما از بین برود و هم‌زمان سینوس‌هایتان باز شود.

۴ نقاط تیان ژو

نقاط تیان ژو در محل اتصال سر به گردن قرار گرفته است. اگر به‌طور دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، دقیقاً در زیر محل رویش مو، این دو نقطه را خواهید یافت. بهتر است برای ماساژ، ابتدا این دو نقطه را کمی ماساژ داده و سپس به سمت ستون فقرات و شانه‌ها بروید و تمامی این نواحی را به‌خوبی ماساژ دهید. این کار باعث رها شدن عضلاتِ گرفته و کاهش سردرد خواهد شد. (با توپ تنیس تمام عضلات خود را ریست کنید!)

نقاط تیان ژو حتی برای رفع سردردهای میگرنی هم فوق‌العاده بوده و گرفتگی‌های بینی را برطرف می‌سازد. چنانچه مشکل بی‌خوابی نیز دارید، بهتر است برای اینکه شب‌ها راحت‌تر سر روی بالشت بگذارید، روزی چندین‌بار این ماساژ را انجام دهید.

۵ نقاط شوآی گو

نقاط شوآی گو کمی بالاتر از گوش قرار دارد. کافی است با انگشتانتان ناحیه بالایی گوش‌هایتان را لمس کنید؛ اولین گودی که حس نمودید، همان نقاط شوآی گو است. به این نقطه به‌صورت ثابت فشار بیاورید و اصلاً ماساژ ندهید. این کار را بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه تکرار کنید تا سردرد دردناک و آزاردهنده‌تان، به‌سرعت محو شود.

۶ نقاط هی گو

این نقاط در طب سوزنی دارای اهمیت بسیار زیادی است. یکی از آن‌ها دقیقاً مابین دو انگشت شصت و انگشت اشاره قرار دارد. برای تسکین سردرد، بهتر است دستتان را مشت کنید و سپس این نقطه را ماساژ دهید. این نوع ماساژ، نه‌تنها به کاهش سردرد و دردهای میگرنی کمک می‌کند، بلکه باعث بهبود دندان‌درد، کمردرد و کاهش استرس نیز خواهد شد. (راهکارهای طلایی درمان مزمن‌ترین دردهای دنیا)

۷ نقاط ساکرال

این نقاط بر روی قسمت پایینی کمرتان قرار گرفته است (دقیقاً بین قفسه سینه و استخوان لگن). ماساژ این نقاط، بیشتر باعث کاهش فشار و اضطراب خواهد شد؛ اما برای پاک‌سازیِ کلیه و رفع مشکلاتی همچون آسم نیز معجزه خواهد کرد. برای انجام این ماساژ باید به پشت دراز بکشید و سپس شخصی شما را ماساژ بدهد تا حالتان دگرگون شود.

۸ نقاط پریکادیوم (مربوط به قلب)

این نقاط مربوط به قلب، چند سانت بالاتر از مچ دست و در ناحیه داخلی ساعد قرار گرفته است. نام دیگری که برای این نقاط انتخاب نموده‌اند «نقاط فشاری شگفت‌انگیز» است. ماساژ این نقاط تا حد معجزه‌آسایی اثربخش خواهد بود. این ماساژ نه‌تنها میگرن را بهبود می‌بخشید، بلکه باعث رفع سرگیجه و حالت تهوع نیز خواهد شد. حتی دریازدگی و پرواززدگی را نیز درمان خواهد کرد!


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد