بی‌ اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید


تاریخ :جمعه,۶ بهمن ۱۳۹۶
تعداد بازدید :700


تکرر ادرار با ایجاد مشکلاتی مانع از انجام فعالیت های روزانه به دلیل مراجعه مکرر به دست شویی و بی اختیاری ادرار می شود. ضعیف شدن ماهیچه های مجاری ادرار تا آن جا پیش می رود که شخص با کمی سرما یا خندیدن گاهی لباس خود را خیس می کند که به هر حال شرایطی راحتی نیست. در بعضی از موارد این محدودیت ها حتی باعث کناره گیری فرد از جمع و افسردگی او می شود.

برا ی رفع این مشکلات باید ماهیجه های مجاری ادرار قوی شود. امروز را برای رفع تکرر ادرار بخوانید.

تاثیر قوی کردن ماهیچه ها بر تکرر ادرار

ماهیچه های مجاری ادرار با ماهیچه های ناحیه کمر و باسن ارتباط دارد. به همین دلیل قوی کردن ماهیجه های لگن که از درون تا بیرون بدن کشیده می شود بهترین چاره کار برای کنترل تکرر ادرار است. با قوی شدن این ماهیچه ها کنترل بیشتری بر ماهیچه های مجاری ادرار دارید و بی اختیاری ادارار برطرف شود.

قوی کردن ماهیچه های ناحیه کمر و شکم و باسن

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

این حرکت  کل ماهیچه های باسن و کمر را محکم کرده و بی اختیاری ادرار را از بین می برد. روی زمین دراز بکشید در حالی که زانوها را خم کرده اید. حالا از ماهیچه های بالای ران انقباض را شروع کنید و به تدریج انقباض را به باسن، شکم و بالای شکم بکشانید. یک استراحت کوتاه به خودتان بدهید و ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید. سپس از عضله های بالای شکم شروع به انقباض کنید تا به عضلات بالای ران برسید. این حرکت را هم ۱۰ بار انجام دهید.

بهتر است ۳ ست ۱۰ تایی برای هر بار بشمارید. یعنی ۳۰ بار انقباض از ران تا شکم و ۳۰ بار برعکس. توجه کنید تمرکز شما باید روی انقباضات باشد. پس در صورتی که شمارش تمرکزتان را به هم می زند فقط روی انقباض متمرکز شوید.

انقباضات کوتاه

حالا در همان حالت دراز کش باقی بمانید ولی این بار فقط عضلات اطراف مجاری خروج ادرار را منقبض کنید. این انقباضات باید بسیار کوتاه باشد. یعنی به فوریت آن ها را منقبض و بلافاصله رها کنید. با عمل دم انقباض و با عمل بازدم انقباض را رها کنید. ۱۰ بار حرکت را تکرار کنید.

انقباضات بلند

حرکت قبلی را انجام دهید. ولی این بار برای هر انقباض ۵ ثانیه صبر کنید. آن قدر تمرین کنید تا زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه برسانید. یادتان باشد برای انجام این حرکت حتما باید مثانه خالی باشد.

اگر ابتدای کار ۵ ثانیه هم برای تان زیاد است از ۱ تا ۲ ثانیه شروع کنید و به تدریج زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه برسانید.

دو حرکت انقباضات کوتاه و بلند را می توانید وقتی روی صندلی هم نشسته اید و تلویزیون تماشا می کنید انجام دهید. بعد از مدتی متوجه تاثیرات شگفت انگیز آن بر کنترل ادرار خواهید شد.

حرکت پل

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

این حرکت چند کاربردی با محکم کردن ماهیچه های کمر، باسن و ران ها مانع از تکرر ادرار می شود. این حرکت یکی از بهترین و مفیدترین حرکات یوگا است. درست مثل شکل به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و دست ها را کنار بدن بگذارید. ماهیچه های شکم را منقبض کنید. حالا به تدریج ابتدا باسن، سپس کمر را به آرامی از زمین بلند کنید. تمام بدن باید در یک راستا قرار بگیرد. بدن را در حال انقباض نگه دارید. بعد به آرامی ابتدا کمر و بعد باسن را زمین بگذارید. با بلند شدن دم و با پایین گذاشتن بدن بازدم انجام دهید.

اگر می توانید چند ثانیه در حالت پل باقی بمانید. به این ترتیب چربی سوزی هم خواهید داشت و شکم هم کوچک می شود. دقت کنید هنگامی که بدن را از زمین بلند می کنید نباید به گردن فشاری وارد کنید.

انقباض ماهیچه های شکم و ران ها

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

در همان حالت قبلی دراز بکشید. با این تفاوت که این بار یک توپ یا بالش کوچک بین زانوهای تان گذاشته اید. حالا با دم ماهیچه های شکم را منقبض کنید و کمر را کاملا به زمین بچسبانید. استخوان دنبالچه کاملا باید با زمین تماس پیدا کند. با عمل دم ماهیچه ها را سفت و با بازدم عضلات شکم را شل کنید. سعی کنید در هر انقباض ۵ ثانیه طول بکشد.  این حرکت را هم در سه ست ۱۰ تایی انجام دهید. از آن جا که زانوها تلاش می کند تا توپ را نگه دارد عضلات ران و زانو هم با این حرکت تقویت می شود.

حرکت پل با توپ

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

در این حرکت در حالی که بالش یا توپ را بین زانوهای تان گذاشته اید حرکت پل بزنید. برای حفظ تعادل دست ها را در دو طرف بدن بکشید به طوری که با بدن زاویه ۹۰ درجه ایجاد کند. با هر دم بدن را بالا بکشید و پل بزنید و با بازدم به آرامی بدن را روی زمین بگذارید. حرکت را به آرامی و مرحله به مرحله انجام دهید.

یادتان باشد نباید به گردن فشاری وارد شود. یعنی تا سرشانه ها بدن را از زمین جدا می کنید.

حرکت اسپوتا

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

مانند شکل دراز بکشید و و کف پاها را به هم بچسبانید در حالی که زانوها را خم کرده اید و یک شکل لوزی با پاهای تان درست کرده اید. حالا با عمل دم به آرامی ران ها از یک دیگر دور و با نزدیک کردن آن ها به زمین کشش را در ماهیچه های ران احساس کنید. با عمل بازدم کشش را رها کنید.

حرکت صندلی

بی‌اختیاری و تکرر ادرار را با این چند حرکت ساده و فوق‌العاده درمان کنید

درحالی که ایستاده اید دست ها را کامل به بالای سر بکشانید تا کل بدن در یک امتداد قرار گیرد. حالا حس کنید می خواهید روی صندلی بنشینید. فقط تا اندازه ای که می توانید بدن را از باسن خم کنید. فشار باید روی باسن باشد نه زانو. حس کنید کسی صندلی را عقب می کشد. دست ها همان جا بالای سرتان می ماند. هر چه قدر می توانید در این حالت بمانید و سپس به آرامی به جای اول یعنی تمام قد برگردید.

یادتان باشد برای تمام این حرکات ماهیچه های شکم را منقبض کنید تا علاوه بر محکم شدن ماهیچه های مجاری ادرار، روی شکل گیری عضلات باسن و شکم و ران هم کار کرده باشید.

 


منبع:نت نوشت(پوران ریاضی پور)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد