امیدواری جدیدی برای جلوگیری از آرتریت!


تاریخ :یکشنبه,۲۹ اسفند ۱۳۹۵
تعداد بازدید :968


روماتیسم مفصلی که یکی از شایع‌ترین آرتریت‌ها است، وقتی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به مفاصل حمله کند و در آن اغلب مچ دست و پا، انگشت‌ها و زانو در معرض آسیب هستند. به تازگی محققین موفق شدند روشی برای تشخیص این بیماری مفصلی پیدا کنند و باعث تشخیص زودهنگام آن شوند. برای توضیحات بیشتر با ما همراه باشید....
به تازگی محققین موفق شدند روشی برای تشخیص بیماری مفصلی پیدا کنند و باعث تشخیص زودهنگام آن از طریق آزمایش خون شوند که از طریق آن بتوانند سال ها قبل از مبتلاشدن فرد به این بیماری از برزو آن پیشگیری کنند و آمار مبتلایان به آن را کاهش دهند.


در ارتباط با این مطلب بخوانید : بهترین رژیم غذایی برای آرتریت روماتوئیداین عارضه در زنان ۳ برابر شایع‌تر از مردها است و داروها هم وقتی بهترین جواب را می‌دهند که در مراحل ابتدایی مصرف شوند.
 در این نوع از آزمایش خون برای پیش بینی وقوع روماتیسم مفصلی،‌ میزان پروتئینی به نام «تناسین- سی» سنجیده می‌شود. تناسین سی در مفاصل روماتیسمی به میزان زیاد وجود دارد.
محققان دانشگاه آکسفورد روی نوعی آزمایش خون کار می‌کنند که تا ۱۶ سال قبل از وقوع بیماری آرتریت، می‌تواند در مورد بروز آن هشدار دهد. با توجه به این که اگر این بیماری هر چه زودتر تشخیص داده شود، درمان آن هم موثرتر خواهد بود،‌ تست خون می‌تواند پدیده‌ای بزرگ در مداوای آرتریت تلقی شود.


منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد