سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید


تاریخ :یکشنبه,۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1133


اگر خارش ناشی از گزش پشه شمارا کلافه کرده است ناراحت نباشید و بر اعصاب خود مسلط باشید و با خواندن این مقاله سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید.

 

با نزدیک شدن فصل گرما هجوم حشراتی که نیش دارند مانند پشه نیز افزایش می یابد. خارش ناشی از گزش پشه ها غیرقابل تحمل و کلافه کننده است اما این مشکل نیز بدون راه چاره نیست و با آشنا شدن روش هایی می توان خارش ناشی از گزش پشه را آرام کرد. اگر روش های مختلفی را امتحان کرده اید اما نتیجه نگرفته اید این مقاله را بخوانید تا سه‌سوته خارش ناشی از گزش پشه را آرام کنید.

آرام کردن خارش ناشی از گزش پشه

برای تسکین سوزش و خارش، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق فلزی را با آب داغ، بخوبی گرم کنید و سپس آن را مستقیما روی گزیدگی قرار دهید. چند دقیقه قاشق گرم را محکم بر روی پوست تان فشار دهید و زمانی که آن را بردارید خارش از بین رفته ­است.
وقتی که پشه‌ای شما را می­ گزد، پروتئینی زیر پوستتان تزریق میکند که مانع لخته شدن خون می­ شود. این پروتئین باعث خارش پوست تان می­شود اما اثر آن با حرارت ایجاد شده از قاشق گرم‌ از بین میرود. البته بسته به حساسیت پوستتان ممکن است برجستگی ناشی از گزیدگی چند روز باقی بماند اما خارش آن خیلی زود خوب می­شود!


منبع:الو دکتر

برچسب ها :



این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.






star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد