بیماری آدنومیوز ، بیماری که در سن 50 سالگی سراغ زنان می آید | مجله پادرا

بیماری عجیبی که در سن 50 سالگی سراغ زنان می آید


تاریخ :شنبه,۳۰ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :449


متخصص زنان و زایمان با اشاره به بیماری آدنومیوز، گفت: این بیماری معمولاً در انتهای سن باروری و در سنین 45 تا 50 سالگی ایجاد می شود و درد موقع قاعدگی و در زیر شکم از عوارض ایجاد آن بوده، اما بیماری خطرناکی نیست.

به گزارش بهداشت نیوز: مریم کاشانیان، متخصص زنان و زایمان درباره بیماری آندومیوز در زنان ، اظهار داشت: در این بیماری بافت داخلی رحم در بافت عضلانی رحم فرو می رود و در آنجا رشد می کند؛ در نتیجه خون ریزی های قاعدگی را زیاد کرده و ایجاد درد و مشکل می کند.

وی ادامه داد: برخلاف آندومتریوز که در خانم های جوان دیده می شود، آدنومیوز معمولاً در انتهای سن باروری و در سنین ۴۵تا ۵۰سالگی ایجاد می شود.

این متخصص زنان بیان داشت: درد موقع قاعدگی و در زیر شکم و درد موقع مقاربت از عوارض ایجاد آن است؛البته این حالت بعد از یائسگی خوب می شود و مشکل ایجاد نمی کند و بیماری خطرناکی نیست.

کاشانیان یاد آورشد: ممکن است گاهی اوقات به ندرت به درمان جواب ندهد؛ مثلاًخون ریزی و درد شدید داشته باشد و ناچار شویم از درمان های جدید تری استفاده کنیم که یا یائسگی کاذب برای خانم ایجاد می کند یا اینکه باید رحم فرد را در بیاوریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایجاد چنین بیماری موجب نازایی در فرد نمی شود؟ ، خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه در انتهای سن بارداری اتفاق می افتد و چنین افرادی در سنین ۴۵تا ۵۰سالگی قرار دارند، مشکل ساز نیست.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد