بیماری کرونا | زمان تقریبی پایان کرونا در ایران مشخص شد

زمان تقریبی پایان کرونا در ایران مشخص شد


تاریخ :دوشنبه,۴ فروردین ۱۳۹۹
تعداد بازدید :3059


مصلحی پروفسور همه گیرشناس ژنتیکی در دانشگاه ایالتی نیویورک توضیحاتی درباره زمان پایان دوره شیوع کرونا ویروس داد.

به گزارش سلام نو، رکسانا مصلحی، پروفسور همه گیرشناس ژنتیکی در دانشگاه ایالتی نیویورک، گفت: این پیشبینی بسیار سختی است چراکه نمی دانم چه اقداماتی به شکل قاطعانه در ایران رخ می دهند و تا چه حدی این روند ادامه پیدا کند. اما اگر برگردیم به تاریخ این اپیدمی ها نگاه کنیم، می بینیم دو سال طول کشید اپیدمی سارس از بین برود، در رابطه ابولا هم که در آفریقای غربی اپیدمی شد، بعد از دو سال با کمک سازمان جهانی بهداشت به کشورهای آفریقایی اوضاع بهتر شد.

او ادامه داد: به شرط قرنطینه و ایزوله کردن و نگاه به این تجربیات می شود به این نتیجه رسید که حدود یک یا دو سال طول می کشد تا مبتلایان را به نزدیک صفر برسانیم. اما اقدامات خیلی زیادی باید انجام بشود، سازمان جهانی بهداشت در اعلامیه اش گفت که کشورها نباید تلاش ها مهار بیماری را کنار بگذارند و فقط روی کاهش دادن تمرکز کنند.

مصلحی توضیح داد: این پیغام بسیار مهمی است، کشورها باید به آن توجه کنند و اگر می توانند هر دو نوع اقدامات را به شکل قاطعانه انجام بدهند. اگر هم نمی توانند از سازمان جهانی بهداشت کمک بگیرند.


منبع:سلام نو

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد