با شایع‌ترین علائم آلزایمر آشنا شوید - بیماری ها


تاریخ : پنجشنبه,۵ شهریور ۱۳۹۴ تعداد بازدید :2358

این لیست که ده نشانه اولیه آلزایمراست توسط انجمن آلزایمر منتشر شده است. جامعه آلزایمر یک هفته‌نامه الکترونیکی دارد که جدیدترین اطلاعات و نکات در مورد پیشرفت‌های درمان و تحقیقات مربوط به آلزایمر را منتشر می‌کند. برای اشتراک در آن می‌توانید به www.alz.org مراجعه کنید.

از یاد بردن چیزهایی که زندگی روزمره را مختل می‌کند می‌تواند از نشانه‌های آلزایمر یا فراموشی باشد. آلزایمر بیماری مغزی است که باعث کم شدن تدریجی مهارت‌های حافظه، تفکر و استدلال می‌شود. این بیماری ده نشانه هشدار دهنده دارد. هر فردی ممکن است یک یا بیشتر از یکی از این علامت‌ها را به میزان مختلف تجربه کند. در صورتی که با یکی از آن‌ها روبرو شدید به دکتر مراجعه کنید.

علایم هشداردهنده‌آلزایمر:

۱. از یاد‌بردن‌هایی که زندگی روزانه را مختل می‌کنند

یکی از علایم آلزایمر از یاد‌بردن مسائل است، به خصوص آن‌ اطلاعاتی که به تازگی یاد‌ گرفته‌اید. از نشانه‌های فراموش کردن تاریخ‌ها یا اتفاقات مهم؛ پرسیدن راجع به چیزی به طور مکرر؛ افزایش نیاز به یادآور‌ها (مانند یادداشت‌ها یا هشدار‌های وسایل الکترونیکی) یا افراد خانواده است تا چیزهایی را که قبلا خودتان از پسشان بر‌می‌آمدید به شما یادآور شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

فراموش کردن نام‌ها یا قرار‌های ملاقات، اما به یاد آوردن آنها پس از مدتی!

۲. به چالش کشیده شدن هنگام حل یا برنامه‌ریزی در مورد مشکلات

برخی از افراد ممکن است در زمینه تواناییشان در ارتباط با دنبال کردن یا جلوبردن کار خود با اعداد شاهد تغییراتی بشوند. ممکن است در دنبال کردن یک دستور آشنا یا پرداخت قبوض ماهیانه مشکل داشته باشند. آن‌ها هم چنین ممکن است در تمرکز کردن دچار مشکل شوند یا برای انجام کارهایی که سابقا انجام می‌دادند نیاز به زمان بیشتری داشته باشند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

اشتباهات گاه گاه در تنظیم چک‌ها.

۳. دچار مشکل شدن برای انجام کار‌ها در منزل، سر کار یا تفریح

افرادی که آلزایمر دارند اغلب برایشان سخت است که کارهای روزانه‌شان را به پایان برسانند. گاهی ممکن است در رانندگی به یک جای آشنا، مدیریت بودجه در کار یا یادآوری قوانین بازی مورد علاقه‌شان دچار مسئله شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

معمولا به کمک نیاز داشتن برای تنظیم کردن مایکروویو یا ضبط یک برنامه تلویزیونی.

۴. اشتباه در مورد زمان و مکان

کسانی که آلزایمر دارند ممکن است تاریخ‌ها، فصل‌ها و گذر زمان را از یاد ببرند. اگر اتفاقی همان لحظه در حال رخ دادن نباشد، ممکن است در درکش مشکل داشته باشند. گاهی ممکن است فراموش کنند که کجا هستند یا چطور به آنجا آمده‌اند.

تغییرطبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

فراموش کردن اینکه چه روزی از هفته است و سپس به یاد آوردن آن.

۵. مشکل در درک تصویر‌ها یا روابط فضایی

برای برخی از افراد داشتن مشکل در بینایی می‌تواند نشانه‌ای از آلزایمر باشد. آن‌ها ممکن است در خواندن، تشخیص فاصله و رنگ و کنتراست مشکل داشته باشند که در نتیجه می‌تواند برای رانندگی آنها مسئله ایجاد کند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

به دلیل آب مروارید دید افراد تغییر می‌کند.

۶. مشکلات جدید در حین صحبت کردن یا نوشتن

کسانی که آلزایمر دارند ممکن است در دنبال کردن گفتگو‌ها یا ملحق شدن به آنها مشکل داشته باشند. احتمال دارد در حین صحبت توقف کنند و هیچ ایده‌ای برای اینکه گفتگو را ادامه دهند نداشته باشند یا اینکه حرفشان را مدام تکرار کنند. همچنین ممکن است با کلمات دچار مسئله شوند، نتوانند کلمه‌ای مناسب پیدا کنند یا چیز‌ها را با اسامی غلط نام ببرند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

گاهی در پیدا کردن کلمه‌مناسب مشکل داشته باشند.

۷. وسایل را در جایی اشتباه قرار دادن و فراموش کردن جای آن‌‌ها

فردی که آلزایمر دارد ممکن است چیزهایی را در جایی غیر‌معمول بگذارد. ممکن است چیزهایی را گم کنند و نتوانند برگردند و در همان‌جایی که از آن رد شده‌اند به دنبالش بگردند. گاهی ممکن است به دیگران تهمت دزدی بزنند. با گذر زمان میزان رخ دادن این قضیه بیشتر می‌شود.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

وسایل را در جایی غیر معمول بگذارند ولی سپس بتوانند آن‌ها را پیدا کنند.

۸. ضعف در تصمیم‌گیری یا قضاوت

کسانی که آلزایمر دارند ممکن است در تصمیم‌گیری یا قضاوت دچار مشکل شوند. برای مثال در مورد مسائل مالی، ممکن است خیلی بیشتر از اندازه به مغازه داران پول بدهند. همچنین ممکن است به تمیز نگه داشتن خود و به خود رسیدن کمتر توجه کنند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

هر از گاهی تصمیم بدی گرفتن.

۹. کنار کشیدن از کار یا فعالیت‌های اجتماعی

کسانی که مبتلا به آلزایمر هستند ممکن است خودشان را از سرگرمی‌ها، فعالیت‌های اجتماعی، پروژه‌های کاری یا ورزش دور کنند. آن‌ها ممکن است در دنبال کردن تیم‌های ورزشی مورد علاقه خود یا به یاد آوردن چگونگی تمام کردن یک سرگرمی مورد‌ علاقه‌شان با دشواری روبرو شوند. همچنین احتمال دارد به خاطر تغییراتی که در حال رخ دادن است از اجتماعی بودن امتناع کنند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

احساس بیزاری گاه گاه از کار، خانواده و جبر اجتماعی.

۱۰. تغییرات رفتاری و شخصیتی

خلق و خو و شخصیت افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است دستخوش تغییراتی شود. ممکن است آنها سردرگم، شکاک، افسرده، بیمناک، یا مضطرب شوند. احتمال دارد خیلی ساده در خانه، سر کار، بین دوستان یا مکان‌هایی که آن‌ها را معذب می‌کند ناراحت شوند.

تغییر طبیعی که با بالا رفتن سن رخ می‌دهد چیست؟

دنبال راهی خیلی خاص گشتن برای انجام کار‌ها و رنجیده خاطر شدن وقتی کار آنها توسط کسی قطع می‌شود.


منبع: http://www.healthmag.ir

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید چند تمرین برای درمان افتادگی سینه سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد