چگونه شلوار جین خود را بشوییم تا همیشه نو بماند؟


تاریخ :دوشنبه,۲۶ مرداد ۱۳۹۴
تعداد بازدید :2001


در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم چگونه شلوار جین خود را بشویید،تا رنگ و کیفیت آن تغییری نکند و برای مدت زمان طولانی تری قابل استفاده باشد.

آسان ترین راهی که برای شستن یک شلوار جین وجود دارد،انداختن آن در ماشین لباس شویی و بعد خشک کردن آن با ماشین است. که البته این بهترین راه نیست، زیرا با این روش جین شما رنگ و کیفیت خود را در مدت زمان کوتاهی از دست می دهد.

پس بهتر است از توصیه هایی که ما در این مطلب به شما ارائه می دهیم استفاده کنید:

۱)لازم نیست هر بار که جین تان را استفاده می کنید بشویید،این به این معنی است که هر گاه واقعا احساس کردید شلوار شما نیاز به شستشو دارد، این کار را انجام دهید.

پس جین شما نیاز به شستن ندارد ،اگر هنوز لکه واضحی در آن دیده نشده است.

۲)تا جایی که ممکن است از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.اگر هم شرایطی داشتید که مجبور به استفاده از ماشین بودید،آن را روی حالت خفیف بگذارید تا جین شما کم تر آسیب ببیند.

۳)هرگز از خشک کن ماشین، برای خشک کردن شلوارتان استفاده نکنید، اگر هوا خوب بود شلوارتان را در فضای باز خشک کنید (البته در مکانی که آفتاب نباشد)

 

۴)از شوینده های صابونی استفاده نکنید، زیرا به رنگ جین شما آسیب میزند.

اما اگر دوست دارید جین شما خیلی خوب تمیزشود از سرکه استفاده کنید.سرکه یک پاک کننده قوی و طبیعی است که درعین قدرت پاک کنندگی بالا، به رنگ جین هم آسیبی نمی زند.

ظرفی را پر از آب سرد کرده، یک فنجان سرکه به آن اضافه کنید تا به مدت یک ساعت به همین حالت بماند و بعد آنرا بشویید.

۴) لازم نیست کل شلوارتان را بشویید،هنگامی که لکی روی جین تان افتاده است،تنها محل لک شدگی را بشویید و از شستن کل شلوار خودداری کنید.

۵)از قدرت تمیز کنندگی بخارآب استفاده کنید، به این صورت که می توانید شلوار جین تان را در مکانی خشک در حمام آویزان کنید و بعد هر زمان که دوش گرفتید بخارآب به همراه بوی صابون و شامپویی که استفاده کرده اید روی شلوار می نشیند و رایحه ای مطبوع را به خود می گیرد.


منبع:http://shixon.com

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد