ترانه علیدوستی + بیوگرافی | عکسی ازکودکی ترانه علیدوستی و مادرش

عکسی قدیمی از شباهت زیاد بچگی ترانه علیدوستی و مادرش!


تاریخ :پنجشنبه,۲۱ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1735


در زیر تصویری از نوزادی ترانه علیدوستی در کنار مادرش را مشاهده خواهید کرد نکته جالب شباهت بسیار زیاد این دو به یکدیگر است .

ترانه علیدوستی
مادر وی نادره حکیم الهی، مجسمه ساز و نقاش اهل ایران، عضو هیئت موسس انجمن هنرهای تجسمی گیلان، موسس نگارخانه الهی در شهر رشت می باشد .
او مادر پویان علیدوستی و ترانه علیدوستی است.
*ترانه یک برادر به نام پویان نیز داشت که اکنون جایش در خانواده بسیار خالی است. پویان در چهارشنبه سوری سال 83 یعنی همان روزها که خواهرش در فیلم چهارشنبه سوری اصغر فرهادی بازی می کرد جانش را از دست داد.

زندگی هنری نادره حکیم الهی

نادره حکیم الهی در اسفند ماه ۱۳۴۰ در شیراز به دنیا آمد. از سال ۱۳۶۳ و با شرکت در کلاس های طراحی و نقاشی آیدین آغداشلو بود که علاقه خود به هنر را به طور جدی پی گرفت.

مادر ترانه علیدوستی
سپس در سال ۱۳۶۸ سفالگری را نزد عبدالله مهری آموخت در سال ۱۳۷۶ مجسمه سازی را نزد فیاض آغاز کرد و نزد شهابی ادامه داد.
در چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر فیلمی از زندگی ایشان با عنوان رویاهای سنگی به نمایش درآمد. او تا به حال از موادی چون گل، سنگ، برنز، پاپیه ماشه و غیره برای ساخت مجسمه هایش استفاده کرده است، اما در سال های اخیر بیشتر فعالیت هایش را روی تکنیک سنگ متمرکز کرده و معتقد است که تکنیک سنگ را بر دیگر تکنیک های مجسمه سازی ترجیح می دهد.
در واقع وی یکی از مجسمه سازانی است که در رشتهٔ سنگ فعالیت مستمر داشته و تا به حال نمایشگاه های مختلفی از آثار او برگزار شده است. وی مؤسس آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی کانون هنر در شهر رشت می باشد.


منبع:مجله اینترنتی پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد