رکوردشکنی «رضا عطاران» و «جواد عزتی» در سینمای ایران/تصاویر

به گزارش افکارنیوز، این روز‌ها گیشه سینمای ایران به طور کلی در تسخیر فیلمی کمدی از کارگردان "نان عشق و موتور ۱۰۰۰" با نام "هزارپا" قرار گرفته است. این فیلم به تازگی مرز پانزده میلیارد تومان فروش را رد کرده و به احتمال فراوان تا پایان هفته به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ شناخته خواهد شد.

در حال حاضر رتبه اول پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در سال ۹۷ به فیلم "مصادره" نخستین ساخته "مهران احمدی" تعلق دارد، اما با وجود فروش بسیار بالای هزارپا این رتبه به زودی جابجا خواهد شد. از نکات جالب در خصوص این دو فیلم باید به حضور "رضا عطاران" در هر دو اثر اشاره کرد.

رکورد فیلم نهنگ عنبر 2 شکسته شد/نخستین همکاری رضا عطاران و جواد عزتی در هزارپا//////////////////////یکشنبه

هزارپا، اما می‌تواند علاوه بر قرارگیری در جایگاه اول پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ با همین روند به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما نیز شناخته شود. اگر این فیلم روند فروش خود را تا دو هفته دیگر حفظ کند بدون شک به این رتبه خواهد رسید. هم‌اکنون "نهنگ عنبر ۲" با فروشی نزدیک به ۲۱ میلیارد تومان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.

فیلم سینمایی "هزارپا" آخرین ساخته "ابوالحسن داوودی" با فروش یک میلیارد و ششصد میلیون تومان در سه روز توانست رکورد فروش افتتاحیه را در تاریخ سینمای ایران جا به جا کند.

پیش از این رکورد فروش افتتاحیه در سینمای ایران متعلق به فیلم سینمایی "نهنگ عنبر ۲" با بازی رضا عطاران بود. جالب اینجاست که در فیلم سینمایی هزارپا نیز رضا عطاران نقش اصلی را ایفا می کند.

رکورد فیلم نهنگ عنبر 2 شکسته شد/نخستین همکاری رضا عطاران و جواد عزتی در هزارپا//////////////////////یکشنبه

عطاران امسال پرفروش ترین فیلم سینمایی سال با نام "مصادره" به کارگردانی "مهران احمدی" را در چرخه اکران داشت. این فیلم توانست در نهایت رقم ۱۵,۶۴۸,۵۴۷,۰۰۰ تومان را از خود به ثبت برساند.

از نکات جالب فیلم سینمایی هزارپا باید به نخستین همکاری مشترک رضا عطاران با جواد عزتی، دو بازیگر سینمای کمدی ایران اشاره کرد. همکاری موفقی که در حال حاضر گیشه را از آن خود کرده است.

جواد عزتی امسال یکی از پرکارترین بازیگران سینمای ایران محسوب می شود. وی دومین فیلم پرفروش سینمای ایران در سال 97 را در کارنامه دارد. وی توانست به همراه فیلم لاتاری گیشه فوق العاده ای را در اکران نوروزی از آن خود کند. وی همچنین خرگیوش را در چرخه اکران داشت.

رکورد فیلم نهنگ عنبر 2 شکسته شد/نخستین همکاری رضا عطاران و جواد عزتی در هزارپا//////////////////////یکشنبه

"ابوالحسن داوودی" تاکنون تجربه کارگردانی آثار کمدی را در کارنامه داشته اما در واقع وی بعد از 16 سال بعد از فیلم سینمایی "نان، عشق و موتور 1000" به عرصه کمدی بازگشته است.

از دیگر اتفاقات جالب توجه فیلم سینمایی "هزارپا" باید به حضور "سارا بهرامی" بازیگر صاحب سیمرغ سینمای ایران اشاره کرد. وی هم اکنون فیلم دارکوب را نیز در چرخه اکران دارد. این نخستین تجربه بهرامی در ایفای نقش های کمدی است.

بهرامی سال گذشته توانست به خاطر بازی در فیلم سینمایی "دارکوب" به کارگردانی "بهروز شعیبی" سیمرغ بلورین سی و ششمینجشنواره فیلم فجر را از آن خود نماید.

رکورد فیلم نهنگ عنبر 2 شکسته شد/نخستین همکاری رضا عطاران و جواد عزتی در هزارپا//////////////////////یکشنبه

علاوه بر رضا عطاران، جواد عزتی و سارا بهرامی بازیگرانی همچون مهران احمدی، لاله اسکندری، سعید امیرسلیمانی، شهره لرستانی، امید روحانی، سپند امیرسلیمانی، امیرمهدی ژوله، نعیمه نظام دوست، سینا رازانی، حسین سلیمانی، محمد نادری، علی عامل هاشمی، علی صالحی، بهرام ابراهیمی، ارشا اقدسی، شهین تسلیمی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی "هزارپا" آمده است: دزدی، اتفاقی متوجه راز یک دختر می‌شود و سعی می‌کند از این موقعیت سوء استفاده کند.