هرگز با این میوه داروهای فشارخون را مصرف نکنید!


تاریخ :سه شنبه,۱۴ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :476


تداخل دارویی همیشه ناشی از مصرف دارو ها با هم نیست و گاهی استفاده داروها با موارد غذایی نیز مضر است. داروهای فشار خون را نباید با بعضی از میوه ها خورد.داروهای فشار خون به منظور کاهش فشار خون مورد استفاده قرار می گیرند اما اگر این دارو ها را با میوه هایی که در این مقاله معرفی شده، به طور همزمان مصرف شوند باعث کاهش بیش از اندازه فشار می گردند. پس هرگز داروهای فشارخون را با این میوه ها نخورید.

لبو

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله ی تغذیه (Nutrition) در استرالیا به چاپ رسید، تأثیر آب لبو را بر فشار خون زنان و مردان سالم مورد بررسی قرار داد. به افرادی که در این آزمایش شرکت کرده بودند، یا مخلوط آب لبو و سیب داده می شد یا آب لبوی خالص و فشار خون آنها ۲۴ ساعته تحت نظر بود. نتیجه ی به دست آمده نشان داد که شش ساعت بعد از نوشیدن آب لبو، خصوصا در مردان، فشار خون کاهش پیدا می کند. لبو به صورت طبیعی حاوی نیترات است و همین باعث پایین آمدن فشار خون می شود

پسته

در مطالعه ای که سال ۲۰۱۳ در مجله ی فشار خون به چاپ رسید، ارتباط پسته و فشار خون بررسی شد. شرکت کنندگانی که کلسترول LDL (موسوم به کلسترول بد) بالایی داشتند، به مدت چهار هفته، یک یا دو وعده در روز پسته می خوردند. نتیجه ای که به دست آمد این بود که فشار خون افرادی که یک وعده پسته می خوردند از افرادی که دو وعده می خوردند بیشتر کاهش پیدا کرده بود. علت این موضوع هنوز مشخص نشده است ولی شاید به دلیل افزایش خونی باشد که از قلب پمپ می شود، یا شاید مغز پسته در کاهش انقباض رگ های پیرامون قلب مؤثر باشد.

انار

محققانی از بریتانیا تأثیر آب انار را بر فشار خون در افراد جوان و میانسال بررسی کردند. مطابق نتایج تحقیقاتی که در مجله ی غذاهای گیاهی برای تغذیه ی انسان به چاپ رسید، مشخص شد که مصرف بیشتر از یک فنجان آب انار در روز به مدت چهار هفته فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را پایین می آورد. دلیل این کاهش مشخص نیست، اما ممکن است وجود پتاسیم یا پلی فنول در آب انار در این موضوع بی تأثیر نباشد.

آناناس

آناناس میوه مناطق استوایی است و از نظر طب سنتی طبع گرم و تری دارد. برای این میوه استوایی خواص زیادی برشمرده شده از جمله اینکه خاصیت ترمیمی دارد و ضدالتهاب است. معمولا برای کسانی که عمل جراحی انجام داده و طی عمل، خون از دست داده اند، خوردن روزانه آناناس تجویز می شود. آناناس در کاهش میزان فشار خون هم موثر واقع می شود.

انجیر

همیشه بر این نکته تاکید می شود که میوه نمی تواند جایگزین غذا شود اما این قاعده استثنا هم دارد؛ انجیر از معدود میوه هایی است که به تنهایی غذا به حساب می آید. انجیر ملین است و به درمان نوع به خصوصی از فشار خون که بر اثر یبوست ایجاد می شود، کمک فراوانی می کند. از منظر طب سنتی طبع انجیر، طبع گرم و تر است و انجیر تازه رطوبت بیشتری دارد. البته لازم است بدانید اثر کاهش دهندگی انجیر در مقایسه با آلبالو، آناناس و انار کمتر است

به

به طبع معتدل رو به گرمی دارد. با وجود خواص مثبت فراوانی که دارد، کمتر مورد مصرف مردم قرار می گیرد. به ، مقوی عضلات قلب و معده است و فشار خون را کاهش می دهد، از این جهت مصرف روزانه دمنوش آن به مبتلایان فشار خون بالا توصیه می شود. باید این میوه را خوب بشویید و بعد خرد کنید و بگذارید خشک شود.

بادنجان

بادنجان جزء غذاهایی است که به آنها مزوره یا شکم پرکن می گویند و دارای طبع سرد و خشک است. بادنجان باعث کاهش فشار خون هم می شود. یک روش مصرف بادنجان، کبابی کردن آن در غذای میرزاقاسمی است. معمولا در میرزاقاسمی همراه بادنجان سیر هم به کار می رود که اثر کاهش دهندگی فشار را تشدید می کند.


منبع:الو دکتر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد