قرص هایی که کبد و کلیه تان را سمی می کنند


تاریخ :دوشنبه,۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید :331


به گزارش بهداشت نیوز لادن گیاهی گفت: یکی از رایج ترین و شناخته شده ترین کپسول های لاغری در دنیا، «اورلیستات» است که بر خلاف تصور افراد که فکر می کنند چربی سوز است، این طور نیست. بلکه مانع اثر آنزیم لیپاز و جذب چربی می شود.

وی با عنوان این مطلب که کپسول لاغری اورلیستات در هر وعده غذایی تا ۲۵ درصد جذب چربی را کاهش می دهد، افزود: اگر افرادی هستند که انرژی دریافتی خود را از طریق منابع غیر چربی به دست می آورند، مصرف این کپسول برای آنها اثربخشی ندارد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن سینا، تاکید کرد: مطالعات نشان داده است که اورلیستات، همراه رژیم غذایی و ورزش، می تواند در مدت یک سال، ۵ درصد بیشتر منجر به کاهش وزن شود. در عین حال کم عارضه ترین کپسول لاغری است، در صورتی که بیش از دوز مصرفی که سه عدد کپسول در سه وعده غذایی است، استفاده نشود.

این متخصص تغذیه، در عین حال به مطالعات NIH اشاره کرد و افزود: این مطالعات نشان می دهد، همان طور که این کپسول از طریق آنزیم لیپاز مانع جذب چربی می شود، آنزیم دیگری در ارگان های داخلی را مهار می کند که نقش مهمی در سم زدایی بدن دارد که می تواند به تجمع سموم در ارگان هایی مثل کبد، کلیه ها و دستگاه گوارش منجر شود.

گیاهی ادامه داد: بنده هرگز توصیه نمی کنم در شروع کار برای کاهش وزن، از این کپسول استفاده شود. زیرا، فردی که غذای چرب می خورد و بعد از آن اورلیستات مصرف می کند، عوارض گوارشی بیشتری به دنبال دارد که می تواند منجر به اسهال و نفخ شود.

وی افزود: استفاده از این کپسول در ابتدای شروع لاغری، منجر به دفع ویتامین های A ، D ، E ، K و بتاکاراتن شود. بنابراین، لازم است کسانی که اورلیستات می خورند، از مکمل های این نوع ویتامین ها نیز استفاده کنند. البته نحوه مصرف آن، دو ساعت بعد از خوردن کپسول اورلیستات است.

این متخصص تغذیه، گفت: توصیه ما به خانم ها در دوره شیردهی، این است که استفاده از کپسول اورلیستات برای آنها جایز نیست.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


پاسخ
avator
abedi
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸:۱۶
کبد چرب بلای است که روز بروز بیشتر می شود ومصرف دارو های لاغر کننده و انرژی زا تنها هم عاملش نیست


  star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
  هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد