درمان میگرن | میگرن کات چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | مجله پادرا

میگرن کات چیست و چه کاربردهایی دارد؟


تاریخ :دوشنبه,۲۶ اسفند ۱۳۹۸
تعداد بازدید :518


معرفی داروی میگرن کات:

داروی میگرن کات داروی درمان میگرن است که طی دوره درمان با این دارو موجب کاهش و توقف سردردهای میگرنی خواهد شد. این دارو از مواد طبیعی استخراج شده از گیاهان دارویی بومی ایران تشکیل شده و شامل ترکیباتی مانند سینئول، اوکالیپتول، آلفا یونون، آنتول، لینالول و کارواکرول است که به صورت محلول الکلی و به فرم اسپری بینی مورد استفاده قرار میگیرد.

مکانیسم غالب در تاثیر داروی میگرن کات بر بیماری میگرن تاثیر این دارو در تنظیم جریان خون در اعصاب مرکزی، تنظیم میزان ملاتونین بدن و تنظیم نیتریک اکساید خون بر شمرده شده است. به دلیل تاثیر این دارو بر مکانیسم های پایه ایجاد کننده بیماری میگرن، این دارو بر انواع میگرن های بدون اورا و میگرن همراه با اورا و میگرن های مرتبط با قاعدگی تاثیرگذار است.

در تحقیقات انجام شده در زمینه اثبربخشی داروی میگرن کات که در بیش از 2000 مصرف کننده دارو انجام شد، این دارو موجب کاهش 67 درصدی در تعداد سردردهای میگرنی در افراد مصرف کننده و کاهش 76 درصدی در شاخص وخامت سردردهای میگرنی گردیده است.

لازم به ذکر است که میگرن کات، داروی درمان کننده میگرن بوده و یک تسکین دهنده زمان حمله میگرنی نیست به همین جهت لازم است بیماری دوره درمانی داروی میگرن کات شامل حداقل 6 بطری اسپری را برای دریافت نتیجه مناسب از دارو سپری نماید.

نحوه مصرف داروی میگرن کات:

داروی میگرن کات به صورت اسپری بینی است. این دارو را بایستی در ساعات بیداری هر سه ساعت یک پاف در هر حفره بینی استفاده نمایید.

پیشنهاد می شود 2 ثانیه پیش از پاشش دارو به داخل بینی و تا چند ثانیه بعد از پاشش نفس خود را حبس نمایید. همچنین جهت کاهش سوزش بینی در حین استفاده دارو پیشنهاد می شود جهت پاشش اسپری بینی به سمت دیواره خارجی بینی باشد.

همچنین به دلیل وجود الکل در ترکیب این دارو، مصرف مداوم این دارو ممکن است در برخی افراد موجب خشکی جزئی در دیواره داخلی بینی بشود. در صورت بروز خشکی بینی می توانید دیواره داخلی بینی خود را با روغن های بی اثر مانند روغن بادام تلخ، روغن زیتون و یا روغن کنجد چرب کنید. دقت داشته باشید که از زمان استفاده از روغن تا زمان استفاده از اسپری دست کم 30 دقیقه فاصله داشته باشد. مصرف روغن پیش از مصرف اسپری میگرن کات موجب کاهش جذب داروی میگرن کات و کاهش تاثیرگذاری این داروی خواهد شد.

نگهداری داروی میگرن کات:

داروی میگرن کات را بایستی در دمای محیط ( 20 تا 30 درجه سانتی گراد ) نگهداری شده و از قراردادن دارو درون یخچال خودداری کنید. همچنین جهت پیش گیری از آلودگی سر اسپری، درپوش دارو را در زمان استفاده از دارو برداشته و پس از مصرف مجددا در جای خود قرار دهید.

تداخلات دارویی و موارد منع مصرف:

داروی میگرن کات موجب افزایش تاثیر داروهای ضد انعقاد خون می شود. همچنین داروی میگرن کات موجب کاهش تاثیر داروی نیتروگلیسیرین خواهد شد. استفاده داروی میگرن کات برای مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد و داروی نیتروگلیسیرین مجاز نیست.

همچنین استفاده از داروی میگرن کات در کودکان زیر 2 سال و استفاده دارو در زمان بارداری مجاز نمی باشد.


منبع:

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


پاسخ
avator
عاطفه رومی
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷:۳۷
خیلی خوبه این دارو. سردردهای من رو خیلی کم کرد. ممنونم ازتون بابت این داروی خوب


  star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
  هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد