ژریویتون چیست | طریقه مصرف و عوارض قرص ژریویتون چیست | مجله پادرا

ژریویتون چیست و عوارض قرص ژریویتون چیست؟


تاریخ :شنبه,۲۷ مهر ۱۳۹۸
تعداد بازدید :383


مکمل ژریویتون حاوی ترکیبات موثر جهت حفظ و بازسازی قوای جسمی، روانی و پیشگیری از بروز عوارض مربوط به بالارفتن سن و برطرف کردن علایم خستگی، افسردگی، استرس ها، جسمی و فکری در افراد جوان تر می باشد.

کپسول ژریویتون با ترکیبی کامل ، پرمصرف ترین و مقبول ترین مکمل غذایی در ایران می باشد. ژریویتون دارای ۲۰ نوع از انواع ویتامین ها، مواد معدنی مورد نیاز بدن و عصاره گیاه جینسنگ است قابل مصرف در تمام گروه های سنی به تنهایی و بدون نیاز به مصرف مکمل دیگر، برطرف کننده علائم ناشی از کاهش کارآیی جسمی و فکری، خستگی، افسردگی، اختلالات حافظه و ضعف ناشی از کهنسالی در سالخوردگان و همچنین برطرف کننده علائم افسردگی،خستگی، و رفع بی خوابی در جوانان ، رفع ضعف دوران نقاهت بعد از بیماری ،عفونت، جراحی، رادیوتراپی در سنین مختلف با جبران ویتامین ها و مواد معدنی است.

ژریویتون دارای جذب یکنواخت مواد موثر بدون ایجاد تحریک، حلالیت بالا، سرعت جذب زیاد، پذیرش بهتر بیمار و سهولت مصرف، به دلیل فرم کپسول نرم ژلاتینی می باشد.

موارد مصرف مکمل ژریویتون

عوارض قرص ژریویتون

• برطرف كردن علائم عمومي ناشي از سالخوردگي شامل كاهش كارايي جسماني و فكري، خستگي و افسردگي، اختلال حافظه و فراموشي، عدم تمركز، بيخوابي، جمود ناشي از پيري، لرزش، خارش ناشي از پيري، سوء هاضمه وضعف بنيه ناشي از پيري.

• برطرف كردن علائم افسردگي، خستگي، بي خوابي، كاهش استرس هاي جسمي و فكري در افراد جوانتر

• جبران كمبود ويتامين ها و مواد معدني ناشي از افزايش سن، استرس، سوء تغذيه و غيره.

• به عنوان درمان كمكي درموارد افزايش چربي خون، كاهش تحمل كربوهيدارتها، مشكلات مفصلي و استخواني، دوران نقاهت (بعد از بيماري، عفونت، عمل جراحي، راديوتراپي)

ویژگیهای مکمل ژریویتون

-تامین ویتامین‎ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن

-بهبود علایم عمومی ناشی از افزایش سن

-برطرف کردن علایم افسردگی، خستگی، بی خوابی، کاهش استرس های جسمی و فکری

-برطرف کردن علائم ناشی از سالخوردگی

-بهبود کاهش کارایی جسمانی و فکری ، خستگی ، اختلال حافظه و فراموشی، عدم تمرکز، ...

-کاهش استرس های فکری و جسمی در افراد جوان تر

-جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی

-درمان کمکی در موارد افزایش چربی خون ، کاهش تحمل کربوهیدرات و مشکلات استخوانی و مفصل

روش مصرف مکمل ژریویتون

در صورتیکه پزشک داروی دیگری تجویز نکرده باشد، ۲ کپسول روزانه به مدت ۳-۲ هفته (یک کپسول همراه صبحانه و یکی همراه ناهار) و بعد از این دوره، روزانه یک کپسول بعد از صبحانه مصرف شود. توصیه می شود مصرف این کپسول ها را به مدت چند ماه ادامه دهید که ممکن است بعد از یک دوره قطع شدن، مجددا تکرار گردد.

*توصیه می شود که کپسول ها را با مقدار کمی از مایعات مصرف نمایید.

*در صورتیکه بلع کپسول مشکل باشد می توان آن را برش داد و محتویات آن را همراه مقداری مربا و یا عسل میل نمود.

ترکیبات موجود در مکمل ژریویتون

کپسول ژریویتون ۲۰ نوع ویتامین، مواد معدنی و عناصر کمیاب، در دوز هایی که مورد نیاز روزانه بدن است، وجود دارد که می تواند کمبود ویتامین های ناشی از سوء تغذیه، سوء جذب و یا بیماری را برطرف کند.

کپسول ژریویتون موجب رفع علائم عمومی ناشی از سالخوردگی شامل کاهش کارایی جسمی و فکری، خستگی و افسردگی، اختلال حافظه و فراموشی، عدم تمرکز، بیخوابی، جمود ناشی از پیری، لرزش، خارش ناشی از پیری، سوء هاضمه و ضعف بنیه ناشی از پیری می شود.

ژریویتون مکملی متشکل از چهار گروه ماده فعال است :

1-عصاره جینسنگ

-کپسول ژریویتون در افراد میانسال و جوانتر که به دلیل فعالیت های بیش از اندازه فکری و بدنی دچار استرس می باشند ، نیز مورد استفاده قرار می گیرد . عصاره جینسنگ G115 موجود در این کپسول از ریشه گیاهی به نام Panax Ginseng تهیه شده ، دارای اثر محرک نسبی بر روی مغز و بدن می باشد که باعث افزایش تمرکز و احتمالا بهبود حافظه می گردد این ماده همچنین دارای اثراتی در رفع خستگی ، بیخوابی ، افسردگی ، کاهش استرس های فکری و جسمی می باشد .

تفاوت کپسول ژریویتون و فارماتون

2-دی متیل آمینواناتل بی تارترات (DMAE)

DMAE- یک ترکیب بهبود دهنده عملکرد مغزی خلق و خوی بسیار ضعیف است . عناصر کمیاب موجود در ژریویتون دسته ای از مواد معدنی هستند که به مقادیر کم در بدن وجود دارند و نقش مهمی در متابولیسم بدن دارند و کمبود این مواد باعث ایجاد اختلالاتی در پوست ، مو و بطور کلی در رشد می شود .

عوارض قرص ژریویتون چیست

3-مواد موثر در متابولیسم چربی ها ( کولین ، اینویزیتول ، لینولینک اسید ، لینولئیک اسید)

-بعلاوه این کپسول با دارا بودن کولین ، اینوزیتول ، لینولئیک اسید ، لینولنیک اسید که دارای اثرات سینرژیستی با عصاره جینسنگ می باشند در بهبود اختلالات متابولیسمی چربی ها موثر است و مانع تجمع کلسترین (Cholesterin) در رگ های خونی می شود.

4-ویتامین ها ، مواد معدنی ، عناصر کمیاب

ژریویتون چیست

-آهن

موجود در ژریویتون ماده معدنی مورد نیاز در بیشتر خانم هاست چرا که کمبود آن در بیشتر زنان دیده شده است. انواع کم خونی های ناشی از کمبود آهن در زنان موجب شده مکمل آهن از مهم ترین مکمل های مصرفی در بانوان باشد.

-ویتامین C

یک آنتی اکسیدان قوی است که موجب حفظ شادابی در بدن شده و از ایجاد رادیکال های آزاد و بروز بیماری های مختلف جلوگیری می کند. همچنین موجب تقویت سیستم ایمنی شده و برای پیشگیری از سرماخوردگی نیز استفاده می شود. این ویتامین موجب افزایش جذب آهن می شود.

- کلسیم

یکی از مهم ترین مینرال های موجود در بدن است که موجب حفظ استحکام استخوان ها و دندان ها شده و از بروز بیماری هایی نظیر پوکی استخوان و مشکلات استخوانی جلوگیری می کند. در دوره هایی از زندگی مانند یائسگی و بارداری و سنین بالای 50 سال نیاز به استفاده از کلسیم افزایش می یابد.

-ویتامین E

این ویتامین یک آنتی اکسیدان طبیعی در بدن است و در تقویت سیستم ایمنی وکاهش زوال شناختی وابسته به سن موثر است. همچنین این ویتامین در برابر رادیکال های آزاد از سلول های بدن و از جمله سلول های مغز مراقبت می کند.

-منیزیم

املاح مورد نیاز هر سلول از بدن شماست. نیمی ازذخایر منیزیم بدن شما درون سلول های بافت ها و اندام های بدن و نیمی از آن به صورت ترکیب با کلسیم و فسفر در استخوان وجود دارد. تنها 1% از منیزیم بدن شما در خون یافت می شود . بیش از 300 واکنش در بدن برای فعالیت خود به منیزیم نیاز دارند چرا که منیزیم باعث حفظ فعالیت نرمال ماهیچه و عصب، ضربان منظم قلب و استحکام استخوان ها و رفع گرفتگی عضلات می شود. همچنین منیزیم در متابولیسم انرژی و سنتز پروتئین نقش دارد.

 

هشدار مصرف در مورد مکمل ژریویتون

-خانم های باردار و شیرده قبل از مصرف مکمل ژریویتون با پزشک مشورت نمایند.

-مصرف کپسول های ژریویتون در افراد دیابتیک، به دلیل دارا نبودن شکر مناسب است.

ولی در برخی موارد دیابت ناشی از پیری، بدلیل بهبود عدم تحمل پاتولوژیکی کربوهیدرات، دوز داروی ضد دیابت باید تحت نظر پزشک معالج کاهش داده شود.

- ژریویتون مطابق دستور پزشک یا دستور روی برچسب استفاده کنید و هرگز بیش از مقدار توصیه شده مصرف ننمایید.

- صورتیکه باردار یا مایل به بارداری باشید، باید قبل استفاده مکمل ژریویتون با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

-بدون تجویز پزشک از مصرف بیش از یک محصول حاوی ویتامین و مینرال بطور همزمان خودداری نمایید.

-با رعایت موارد ذکر شده در خصوص این فراورده، عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است.

-مکمل ژریویتون جهت تشخیص، پیشگیری یا درمان بیماری نمی باشد.

عوارض جانبي

اگرچه کپسول ژریویتون کاتالنت دارای عارضه خاصی نمی باشد.

اما توجه داشته باشید که استفاده از هر دارویی باید با تجویز پزشک صورت گیرد.

و از استفاده خودسرانه داروی ژریویتون بپرهیزید.

شرایط نگهداری مکمل ژریویتون

-در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد، دور از نور، رطوبت و در ظرف اصلی نگهداری نمایید.

-مکمل ژریویتون در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

-پس از هر بار مصرف در قوطی مکمل ژریویتون را به خوبی ببندید.

delgarm.com


منبع:مجله اینترنتی پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد