کپسول داکسی سایکلین برای چی استفاده می شود؟؟؟


تاریخ :چهارشنبه,۷ تیر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :2007


هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد و این مقاله جهت آشنایی بیشتر به این دارو می باشد.

داکسی سایکلین در گروه دارویی آنتی بیوتیک ها می باشد و برای درمـان برونـشيت مـزمن، عفونـتهـاي ناشـي از بروسـلا، كلاميـديا، ميكوپلاسـما و ريكتزيا و نيز در درمان آكنه ولگاريس و افوزيـون پلـورال ناشي از سيروز يا بيماري هاي بـدخيم مـصرف مـي شـود . و همچنین دردرمان سيفليس، التهاب عفـوني لگـن، التهاب مزمن پروستات و سينوس نيزبه كار ميرود.


اطلاعات دارویی داكسي سايكلين - DOXYCYCLINE


اين دارو در كودكان با سن كمتر از 12 سال و ابـتلاي بيمـار بـه لوپـوس اريتمـاتوز نبايـد مصرف شود و همچنین در بيماران مبتلا به عيـب كـار كليـه و كبد بايد با احتياط فراوان مصرف شود.

عوارض مصرف این دارو :

تهوع، استفراغ، اسهال، عفونـت ثانويـه ناشي از ميكروارگانيسم هاي مقاوم و بندرت واكـنش هـا ي آلرژيك با مصرف اين دارو گزارش شـده اسـت . سـردرد و اختلالات بينايي ممكن است نشانه افـزايش فـشار داخـل جمجمه باشد.

 نكات قابل توصيه :

1- درصــورت نــاراحتي گوارشــي، دوكــسي ســيكلين را ميتوان با غذا يا شير مصرف كرد.

2- بيمار نبايد به مدت طولاني در معرض نـور آفتـاب يـا لامپهاي داراي اشعه ماورا بنفش قرارگيرد.

3- كپسول دوكسي سيكلين را بايد به طور كامل با مقـدار زيادي آب همراه با غذا درحال نشسته يا ايستاده بلعيـد و به مدت حداقل 30 دقيقه پس از مـصرف از درازكـشيدن خودداري نمود.

4- ازمصرف همزمان داروي آنتي اسيد، مكمل هاي حـاوي كلسيم و آهن، ملين هاي منيزيم و سديم بي كربنات طـي 1-3 ساعت پس از مصرف تتراسيكلين ها بايـد خـودداري نمود.

 


منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد