عکاس این عکس هیچ‌وقت پیدا نشد ! +عکس


تاریخ :سه شنبه,۱۴ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :2083


اقتصاد نیوز:در تصویر زیر پسربچه ای را با چهره ی وحشت زده می بینیم که دستان خود را به نشانه تسلیم بالا گرفته است. در ادامه می توانید داستان این عکس را هم بخوانید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، هویت عکاس تصویر تسلیم پسر یهودی و مردمی که در آن دیده می شوند، هرگز فاش نشد. ولی پسر بچه یهودی که در عکس می بینیم به نمادی از شش میلیون یهودی که در جنگ جهان دوم توسط نازی ها کشته شدند تبدیل شد. این تصویر در سال ۱۹۴۲ در ورشو (پایتخت کشور لهستان) به ثبت رسیده است.

245193_913

پسربچه وحشت زده که در مرکز توجه این تصویر قرار دارد و دستان خود را به نشانه تسلیم بالا گرفته، یکی از تقریباً نیم میلیون یهودی بود که از محله یهودی نشین شهر ورشو جمع آوری و به محلی که دور تا دور آن دیواری به ارتفاع ۱۰ متر کشیده شده و با سیم خاردار محصور شده بود، منتقل شدند.

از جولای سال ۱۹۴۲ اشغالگران آلمانی روزانه ۵۰۰۰ ساکن شهر ورشو را به اردوگاه های کار اجباری که سرشار از مرگ و گرسنگی بودند، منتقل می کردند.

در ابتدا و در سال ۱۹۳۳ کمپ هایی برای شکنجه و کشتن مخالفان سیاسی از جمله کمونیست ها و سوسیال دموکرات ها توسط نازی ها تشکیل شد. پس از مدتی از این کمپ ها به عنوان اردوگاه کار اجباری یهودیان استفاده می شد. در سال ۱۹۴۲ دولت آلمان تصمیم به اجرای طرحی به نام راه حل نهایی گرفت که به موجب آن کمپ هایی برای کشتار دسته جمعی یهودیان تأسیس شد.

زمانی که خبر براندازی نازی ها درز کرد، یک گروه مقاومت توسط ساکنان یهودی نشین ورشو تشکیل شد. رهبر جوان این گروه نوشته که ما خودمان را به عنوان تشکیلات زیرزمینی و محرمانه ای که سرنوشتی تراژدیک داشت می دیدیم و زمان مرگمان بدون نشانی از امید یا نجات فرا رسید.

آن زمان نوزدهم آوریل سال ۱۹۴۳ زمانی که نیرو های نازی برای جمع کردن باقی یهودیان رفتند، فرا رسید. پارتیزان های ضعیف، مسلح جنگیدند، اما سرانجام توسط تانک ها و شعله افکن های آلمان ها، تسلیم شدند. زمانی که آن شورش در تاریخ ۱۶ می به پایان رسید، ۵۶ هزار نفر بازمانده با اعدام های بدون تأخیر یا تبعید به اردوگاه های کار اجباری مواجه شدند.

یورگن اشتروپ رهبر نیرو های اس اس و پلیس ورشو و همچنین فرمانده سرکوب شورش محله یهودی نشین ورشو بود که در کار تخلیه محله یهودی نشین ورشو چنان غروری به او دست داده بود که گزارشی تصویری به نام گزارش اشتروپ تهیه کرد. این گزارش آلبومی چرمی و نشانی از قدرت نمایی او بود که ۷۵ صفحه از آن شامل چندین تصویر از اجناس غرامت گرفته شده از مردم، تصاویری دلخراش و عکس هایی از کشتار روزانه بود. این تصاویر اسناد محکمی از فساد های این فرد را را کرد و بعد ها علیه او در دادگاه برای محکومیتش به اعدام استفاده شد.


منبع:اقتصاد نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد