عکسی از پشمالوترین گوسفند جهان از بین رفت | مجله پادرا

پشمالوترین گوسفند جهان از بین رفت +عکس


تاریخ :چهارشنبه,۱ آبان ۱۳۹۸
تعداد بازدید :907


این گوسفند از نژاد مرینوس بود و چهار سال پیش در نزدیکی کانبرا پایتخت استرالیا دیده شد که به دلیل سنگینی پشمش قادر نبود بدرستی حرکت کند. کریس در آن زمان به اندازه شش سال پشم داشت و وقتی برای نجات جانش این پشم چیده شد، ۴۱ کیلوگرم پشم به دست آمد.

گوسفند

ه گزارش ثریا بعد معلوم شد هیچ گوسفندی در جهان این مقدار پشم نداشته است. کسانی که از او در یک مزرعه در یک مرکز مراقبت از حیوانات در ایالت جنوبی نیوساوت ولز استرالیا نگهداری می کردند امروز (سه شنبه) از مرگ او به علت پیری خبر دادند. این مرکز در پیامی آنلاین نوشت: "برای از دست دادن او که دوست داشتنی، عاقل و مهربان بود دل شکسته شدیم. "

تصور می شود کریس در هنگام مرگ ده ساله بوده است، میانگین عمر یک گوسفند از نژاد مرینوس بیش از ده سال نیست. کریس علاقمندان زیادی در سراسر جهان و استرالیا داشت و صد ها استرالیایی برای نگهداری از این گوسفند اعلام آمادگی کرده بودند. پشم افسانه ای او در موزه ملی استرالیا به نمایش گذاشته و زندگی اش در یک مجموعه عکس منتشر شده است.

کیت لوک، که مسئول نگهداری از این گوسفند بود به روزنامه کانبراتایمز گفته کریس در روز های اخیر سالم به نظر می رسید و مرگش ناگهانی بود.

مراقبان کریس می گویند هرچند مردم او را بخاطر پشمش می شناسند، اما از نظر آنان ارزش او بیشتر از این بود.


منبع:خبرگزاری ثریا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد