بهترین و بدترین فاصله سنی بین زن و شوهر چقدر است؟


تاریخ :سه شنبه,۷ فروردین ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1682


نتایج یک مطالعه جدید به تازگی از بهترین و بدترین تفاوت سنی بین زن و شوهر پرده برداشت.

به گزارش بهداشت نیوز، یافته های جدید دانشگاه «اموری» در آتلانتا نشان داد که میزان تفاوت سنی بین شما و همسرتان می تواند نقش جدی در تدوام یافتن یا ایجاد چالش در زندگی مشترک ایفا کند.

 

در یک مطالعه ۳۰۰۰نفر مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج نشان داد هر چه فاصله سنی بین زوجین بیشتر باشد، احتمال جدایی بین آنها بیشتر است.

 

البته باید گفت این نتیجه دور از انتظار نیست چرا که وقتی فاصله سنی بین افراد زیاد باشد، در برهه های مختلف زندگی به تعارض هایی بر می خورند به طوری که در مورد شغل، خانواده و سبک زندگی، اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

 

این مطالعه نتیجه دیگری نیز به همراه داشت که بسیار مورد توجه واقع شد و آن هم این بود که هرچه فاصله سنی بین زوجین به هم نزدیکتر باشد، به احتمال پایین‌تری کارشان به جدایی یا طلاق می‌کشد.

 

بررسی نمونه‌ها نشان داد ۱۸درصد زوج های دارای فاصله سنی ۵سال، در حال جدایی بودند و این وضعیت برای زوج هایی با فاصله سنی ۱۰سال، ۳۹درصد و برای زوج هایی با فاصله سنی ۲۰سال ۹۵درصد بود.

 

بنابراین فاصله سنی مطلوب برای زوجین به منظور داشتن یک زندگی بادوام چقدر است؟

 

طبق نتایج این پژوهش، فاصله مطلوب، یک سال است. اما نکته ای که نمی توان از این پژوهش استنتاج کرد این است که میزان تفاوت سنی تا چه حد بر خراب شدن روابط بین زن و شوهر اثر دارد.

 

در هر حال برخی روانشناسان بر این عقیده اند که سن چیزی نیست جز ادراک ذهنی ما، و اگر ما آن را نادیده بگیریم، دیگر اهمیتی ندارد.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد